Ինչի՞ վրա է ծախսվելու 100 մլն դրամը. «Փաստ»
Կարևոր որոշումները կայացվում են միասին, ամբողջ ընտանիքով: Այս տրամաբանությունից ելնելով՝ «Ամերիաբանկն» առաջարկում է «միասին որոշել», թե 2025թ. Հայաստանում որ ոլորտներին է ուղղվելու բանկի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության և բարեգործական ծրագրերի բյուջեի 100 մլն ՀՀ դրամը: Դրա համար բանկը նախաձեռնել է քվեարկություն՝ առաջարկելով հետևյալ յոթ ուղղությունները՝ «Առողջ սերունդ» (խրոնիկական և կյանքին սպառնացող հիվանդություններ ունեցող երեխաների կյանքի որակը բարելավելուն ուղղված ծրագիր), «Կրթություն», «Կայուն զարգացում» (ծրագիր, որը նպաստելու, որ այսօր ու ապագայում մեր սերունդներն ապրեն առողջ, կայուն և կանաչ միջավայրում), «Փոքր և միջին բիզնես», «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ», «Գիտություն», «Մշակույթ», «Սպորտ»:
Նշվում է, որ քվեարկել կարող են բոլորը, սակայն «Ամերիայի» հաճախորդների քվեն կբազմապատկվի 10 անգամ. պարզապես պետք է քվեարկել MyAmeria հավելվածով: Ի դեպ, այս քվեարկությունը յուրատեսակ «լակմուսի թուղթ» է նաև այն առումով, թե ինչ ոլորտներ են նախընտրում մեր հանրության ներկայացուցիչները: Ուշագրավ է, որ երեկվա դրությամբ քվեարկողների մեծամասնությունը՝ մոտ 54 տոկոսը, նախընտրել էր «Առողջ սերունդ» ծրագիրը, երկրորդ տեղում «Կրթությունն» է, երրորդ տեղում՝ «Գիտությունը»: Հավելենք, որ 2008թ.-ից ի վեր «Ամերիաբանկը» կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությանը և բարեգործությանն է ուղղել շուրջ 2,7 մլրդ դրամ: 2025 թ. համար նախատեսված 100 մլն դրամի՝ որևէ ոլորտի հասցեական ուղղորդման համար կարող է էական նշանակություն ունենալ յուրաքանչյուրի քվեն:
Ի դեպ, նրանք, ովքեր քվեարկել են, բայց դեռ «Ամերիաբանկի» հաճախորդ չեն, կարող են միանալ բանկի «մեծ ընտանիքին», ներբեռնել MyAmeria հավելվածը ու ևս մեկ անգամ քվեարկել հավելվածով. նրանց քվեն նույնպես կբազմապատկվի 10 անգամ։