ՔՊ-ում այժմ էլ մարզպետների ձայներն են հաշվում Փաշինյանի հակաեկեղեցական արշավը վտանգված է Սփյուռքը պետք է լինի Հայաստանի շարունակությունը և մասնակցի որոշումների ընդունմանը․ Ատոմ ՄխիթարյանՊահպանելով, զարգացնելով և պաշտպանելով հայերենը՝ մենք պաշտպանում ենք ոչ միայն մշակույթ, այլև պետականություն․ Նաիրի Սարգսյան Մենք բացում ենք պատմության նոր էջ՝ վստահ և արժանապատիվ քայլերով. Գագիկ ԾառուկյանConverse Trusted. Վերաֆինանսավորման բիզնես վարկ՝ վարկային արձակուրդի հնարավորությամբՍտեղծվել է մոլեկուլ, որը ինքնահավաքվում է արևային մարտկոցների մեջ Սամվել Կարապետյանը տարիներ շարունակ Արցախում ծնված յուրաքանչյուր չորրորդ երեխայի ընտանիքին նվիրաբերել է 4000- ական ԱՄՆ դոլար. տեսանյութ «ՀայաՔվեն» արդեն նաև Մասիսում էԿգործակցենք մաքուր հետագիծ ունեցող նոր քաղաքական ուժերի հետ. Ավետիք Չալաբյան Քաղաքական դաշտում նոր կենտրոն․ «Մեր Ձևով» շարժումն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ի օրակարգը Ավստրիայից հնչած հստակ ուղերձը․ Եպիսկոպոսների ժողովը վերահաստատեց հավատարմությունը Կաթողիկոսին Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ» «Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ» «Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ» Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ» Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ» Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ» Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ» Դոլարն ու եվրոն շարունակում են էժանանալ
Իշխանությունների կողմից նոր հարձակում ԵՊՀ-ի վրա
Օրեր շարունակ մամուլում շրջանառվում է, որ իշխանությունները ցանկանում են ԵՊՀ ուսանողների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնը լուծարել, որպեսզի տնօրեն Վահագն Վարագյանին ազատեն աշխատանքից:
Ըստ մեր ունեցած  տեղեկությունների, որոշումը, կարծես, վերջնական է: Առաջիկա ուրբաթ օրը ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի նիստի օրակարգային հարցերից մեկը հենց նշված կենտրոնի լուծարումն է:
Ուշագրավն այն է, որ նիստին ընդառաջ իշխանություններն անցել են ոստիկանական տեռորի. Տարբեր բաժիններ են հրավիրվում կենտրոնի աշխատակիցները՝ տարբեր տարիներին ԵՊՀ հաշվեկշռի վրա եղած անշարժ գուքի վաճառքի հետ կապված խնդիրներով, որոնց հետ ուսանողական կենտրոնի աշխատակիցներն ի պաշտոնե որևէ առնչություն ունենալ չեն կարող:
Ըստ ԵՊՀ-ում տարածված լուրերի՝ իշխանությունների բռնաճնշումների նպատակը ԵՊՀ հոգաբարձուների խորհրդի համալսարանական հատվածի ահաբեկումն է: