Հանցավորության դեմ «պայքարի» յուրօրինակ «հայեցակարգ». «Փաստ»
Ազգային ժողովում հանցավորության վիճակի հետ կապված մեծ հնչողություն ստացած լսումներից և նոյեմբերի 14-ի կառավարության նիստին Նիկոլ Փաշինյանի՝ իրավապահ համակարգի հասցեին հնչեցրած դժգոհությունից հետո այն ժամանակ դեռ ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը հանրապետությունում ամենօրյա ռեժիմով հնչող կրակոցների ու, ընդհանրապես, օրավուր աճող հանցավորության դեմ «պայքարի» յուրօրինակ ձև էր գտել:
Երբ ուսումնասիրում ենք ոստիկանության կայքը, պարզվում է՝ նշված օրերից հետո կայքում բացակայում է ծանր հանցագործությունների մասին տեղեկությունը: Տարբեր լրատվամիջոցներում, մասնավորաբար՝ Գագիկ Շամշյանի կայքում, Քննչական կոմիտեի պաշտոնական կայքէջում նման հանցագործությունների մասին տեղեկություն առկա է, իսկ police.am-ում «այլ Հայաստան է»՝ մանրմունր մի քանի դեպքեր ու վերջ:
Ըստ համակարգի մեր աղբյուրների, Վահե Ղազարյանը իր ղեկավարած կառույցի հասցեին հնչեցրած քննադատությունները չեզոքացնելու, հանցավորության դեմ «պայքարելու» լուրջ «հայեցակարգ» է մշակել ու կիրառել՝ արգելել էր ոստիկանության կայքում դրանց մասին հրապարակումներ անել: Արդյունքում հանցավորության առումով կա երկու Հայաստան՝ ոստիկանության կայքէջի և իրական: Առանց չակերտների՝ իրական: