Վանաձորում կայացավ «Բռնության կանխարգելման և բռնության հետևանքների վերացման» թեմայով կլոր սեղան-քննարկում
Վանաձորում կայացավ «Բռնության կանխարգելման և բռնության հետևանքների վերացման» թեմայով կլոր սեղան-քննարկում պետական, համայնքային, հանրային կառույցների ներկայացուցիչների, բուհերի ուսանողների մասնակցությամբ:
Քննարկվեցին բռնության տեսակները, բռնության կանխարգելման և բռնության հետևանքների վերացման ուղղությամբ իրավասու մարմինների և հատուկ կառույցների գործառույթները, բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության միջոցները:
Խոսվեց այս բնագավառում օրենսդրական, ոլորտային բարեփոխումների, իրավական և սոցիալական կարգավորման մեխանիզմների, հասարակության իրավագիտակցության բարձրացման, կրթության դերի, իրավասու մարմինների շարունակական մասնագիտական վերապատրաստման, միջոլորտային համագործակցության և այլնի մասին:
Միջոցառումների շարքն իրականացվում է ԱՄՆ պետդեպարտամենտի կողմից` «Կանանց նախաձեռնություն հանուն անվտանգության և հավասարության» ծրագրի շրջանակում: