Վերջին մեկ օրում գրանցվել է 21 ՃՏՊ․ 3 մարդ զոհվել է, 26-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ դեկտեմբերի 9-10-ը ՆԳՆ ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 124 դեպք, որոնցից 6-ը՝ նախկինում կատարված:
Մասնավորապես՝ տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի կողմից տրանսպորտային միջոց վարելու` 27, թմրանյութի հայտնաբերման՝ 25, խարդախության՝ 9, ֆիզիկական ներգործության` 7, մարմնական վնասվածք պատճառելու և անձնական ունեցվածքի գողության՝ 6-ական, համակարգչային հափշտակության՝ 4, հոգեկան ներգործության ու ապօրինի որսի՝ 3-ական, բնակարանային գողության, գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու, զենք-զինամթերքի առգրավման, ապօրինի որսի, սառը զենք կրելու, փաստաթղթեր կեղծելու և դատական ակտը չկատարելու՝ 2-ական, պետական ունեցվածքի գողության, վստահված գույքի հափշտակման, ապօրինի ձեռնարկատիրական գործունեության, դրամանենգության, խուլիգանության, կաշառակերության, պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման, ծառերը, թփերը ապօրինի հատելու, մաքսանենգության, հողը փչացնելու, կանխամտածված սնանկության, ալիմենտ վճարելուց խուսափելու, անձի տիրապետությունից դուրս եկած գույքին տիրանալու և անհետաձգելի միջամտություն որոշումը խախտելու՝ 1-ական դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 3, բնակարանային գողության, մարմնական վնասվածք պատճառելու և այլ հանցագործությունների՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացվել՝ 5–ը։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 21 պատահար․ 3 մարդ զոհվել է, 26-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։