ՔՊ-ում այժմ էլ մարզպետների ձայներն են հաշվում Փաշինյանի հակաեկեղեցական արշավը վտանգված է Սփյուռքը պետք է լինի Հայաստանի շարունակությունը և մասնակցի որոշումների ընդունմանը․ Ատոմ ՄխիթարյանՊահպանելով, զարգացնելով և պաշտպանելով հայերենը՝ մենք պաշտպանում ենք ոչ միայն մշակույթ, այլև պետականություն․ Նաիրի Սարգսյան Մենք բացում ենք պատմության նոր էջ՝ վստահ և արժանապատիվ քայլերով. Գագիկ ԾառուկյանConverse Trusted. Վերաֆինանսավորման բիզնես վարկ՝ վարկային արձակուրդի հնարավորությամբՍտեղծվել է մոլեկուլ, որը ինքնահավաքվում է արևային մարտկոցների մեջ Սամվել Կարապետյանը տարիներ շարունակ Արցախում ծնված յուրաքանչյուր չորրորդ երեխայի ընտանիքին նվիրաբերել է 4000- ական ԱՄՆ դոլար. տեսանյութ «ՀայաՔվեն» արդեն նաև Մասիսում էԿգործակցենք մաքուր հետագիծ ունեցող նոր քաղաքական ուժերի հետ. Ավետիք Չալաբյան Քաղաքական դաշտում նոր կենտրոն․ «Մեր Ձևով» շարժումն ու «Ուժեղ Հայաստան»-ի օրակարգը Ավստրիայից հնչած հստակ ուղերձը․ Եպիսկոպոսների ժողովը վերահաստատեց հավատարմությունը Կաթողիկոսին Չորս տարի անց. ուկրաինական պատերազմը` որպես տրանսֆորմացիայի կատալիզատոր. «Փաստ» «Դարձ ի շրջանս յուր». ի՞նչ է կատարվում անշարժ գույքի շուկայում արհեստական «բումից» հետո. «Փաստ» «Ժողովրդին պատերազմով վախեցնելով, Ադրբեջանի հետ համագործակցելով, «խաղաղության» քարոզ անելով՝ փորձելու են ինչ-որ արդյունք ստանալ». «Փաստ» Արդյո՞ք ավելի սանձարձակ կդառնա պատերազմը Եկեղեցու դեմ. «Փաստ» Վահագն Խաչատուրյանն ինչ-որ բա՞ն է ակնարկում Նիկոլ Փաշինյանին. «Փաստ» Հանրությունը հերքում է ԿԳՄՍՆ-ի «հերքումը». «Փաստ» Ո՛չ քայլ են անում, ո՛չ էլ վերջնական պատասխան տալիս. «Փաստ» Դոլարն ու եվրոն շարունակում են էժանանալ
«Իրավական ուղի» ՀԿ-ն միացել է «Իրավական կրթություն և վերահսկողություն» ՀԿ-ի հայտարարությանը
«Իրավական ուղի» հասարակական կազմակերպությունը միանում է «Իրավական կրթություն և վերահսկողություն» հասարակական կազմակերպության՝ «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի մասին ս․թ․ հունիսի 29-ի հայտարարությանը։ Ի հավելումն այդ հայտարարությամբ բարձրաձայնված նկատառումների՝ հարկ ենք համարում ուշադրություն հրավիրել նաև հետևյալ հանգամանքներին․
1) Մարդու հիմնարար իրավունքների նկատմամբ նման ինտենսիվության միջամտություն ամրագրող օրինագիծը, դեռևս հայեցակարգի մշակման փուլում պետք է դրվեր լայն հանրային քննարկման՝ ի թիվս այլ պատճառների, քաղաքացիական հասարակության կառույցներին հնարավորություն տալու համար հանրությանը ներկայացնելու գոյություն ունեցող և իշխող քաղաքական ուժի կողմից որևէ կերպ չբարձրաձայնվող ռիսկերն ու վտանգները։ Մինչդեռ նման հնարավորություն քաղաքացիական հասարակությանը չի տրվել, իսկ հետագա քննարկումները նախարարությունը փաստացի պատրաստվում է սկսել ոչ թափանցիկ գործընթացի արդյունքում ձեռք բերվելիք «հաղթաթղթերով»՝ մի շարք միջազգային կազմակերպությունների կարծիքներով։
2) Միջազգային չափորոշիչներից զատ՝ նշված նախագծի հիմքում ընկած հայեցակարգային մոտեցումները հարկ է լայնորեն քննարկել նաև ՀՀ Սահմանադրությամբ ամրագրված կառուցակարգերի և սահմանափակումների դիտանկյունից։ Միջազգային փորձաքննությունն իրավասու չէ հուսալի գնահատական տալու որևէ նախագծի՝ ՀՀ-ում տարիների ընթացքում ձևավորված սահմանադրականության ազգային չափորոշիչներին համապատասխանության վերաբերյալ։
Մեր հասարակական կազմակերպությունը նույնպես ներկայացված խնդիրները բարձրաձայնելու է միջազգային իրավասու կառույցների առջև։