Հաջորդ տարի պայքարը կսրվի. «Հայաքվե»
Հաջորդ տարի պայքարը կսրվի։ Այս մասին դեկտեմբերի 26-ին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Այակվե» քաղաքացիական ազգային ասոցիացիայի համակարգող Ավետիք Չալաբյանը։
Նա ասաց, որ կազմակերպության գործունեությունը երկրորդ կիսամյակում իրականացվել է պայքարի հաջորդ մեծ փուլի նախապատրաստական աշխատանքների հովանու ներքո, որը, նրա կանխատեսումներով, սպասել չի տա։
«Խոսքը կարող է լինել փողոցային կռիվների, սահմանադրական հանրաքվե անցկացնելու՝ Փաշինյանի հնարավոր մտադրություններին հակադրվելու և հնարավոր ընտրությունների մասին։ Մենք դիտարկում ենք այս բոլոր տարբերակները և կօգտագործենք բոլոր հնարավորությունները՝ հասնելու Հայաստանում թուրքամետ իշխանությունների հրաժարականին։
Տարվա երկրորդ կիսամյակում մենք մեր կազմակերպությունը վերածեցինք ազգային ասոցիացիայի, և սա միայն անվանափոխություն չէ։ Եթե, ի սկզբանե, համախմբվել էինք մեկ նախաձեռնության շուրջ, ապա այժմ աշխատում ենք նախաձեռնությունների պորտֆելի վրա՝ նպատակ ունենալով ազատել Հայաստանը այս իշխանություններից, ձևավորել նոր ազգային կառավարություն և երկիրը դուրս բերել ճգնաժամից։ Սա ավելի լայն օրակարգ է և ավելի ակտիվ աշխատանք է պահանջում»,- նշեց Չալաբյանը։