Կրակոցներ Հաղթանակ թաղամասում. 33-ամյա հարևանը ձերբակալվել է
Դեկտեմբերի 26-ին ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ Հաղթանակ թաղամասի տներից մեկի վրա կրակում են։ Դեպքի վայր ժամանած Քրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Համայնքային ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի ծառայողները համատեղ, սպանության փորձ կատարելու կասկածանքով, Մալաթիայի բաժին են տեղափոխել 33-ամյա տղամարդու։
Հաղթանակ թաղամասի 47-ամյա բնակչուհին հաղորդում է ներկայացրել, որ իրենց 33-ամյա հարևանը, ում հետ նախկինում խնդիրներ են ունեցել, 15-20 անգամ կրակել է իր տան ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է վագոն-տնակը, կոտրվել են  ապակիները:
Ըստ կնոջ` 33-ամյա հարևանը նկատելով, որ ինքն ու ամուսինը վագոն տնակում են, կրակել է նաև նրանց ուղղությամբ։ Կրակոցների հետևանքով ամուսինները չեն տուժել, նրանց պատճառվել է միայն գույքային վնաս։ 33-ամյա տղամարդը և կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են Մալաթիայի քննչական բաժին: