Ողբերգական ավտովթարի հետեւանքով 5 տուժածներից 2 երեխաների վիճակը միջին ծանրության է
Որևան–Սևան ճանապարհին ողբերգական ավտովթարի հետեւանքով Երեւան քաղաքի «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ տեղափոխված 2 երեխաների վիճակը բժիշկները գնահատում են միջին ծանրության։ Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 1-ին, NEWS.am-ին հայտնեց ԲԿ-ի մամուլի խոսնակ Գեւորգ Դերձյանը։
«Մեզ մոտ բերվել է 2 երեխա, տղա ու աղջիկ, մեկը՝ 9-ը, մյուսը՝ 11։ Երկուսի վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության։ Տղայի մոտ կա փակ գանգուղեղային վնասվածք, գլխուղեղի ցնցում, երեխան տեղափոխվել է վնասվածքաբանական բաժին։ Աղջկա մոտ գրանցվել է փակ գանգուղեղային վնասվածք, գլխուղեղի ցնցում, տեղափոխվել է համապատասխան բաժանմունք։ Երեխաները գտնվում են բժիշկների խիստ հսկողության տակ»,- ասաց Դերձյանը։
Դեպքի վայր էր մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել էր, որ Մ-4 ավտոճանապարհի Երեւան-Սեւան հատվածի 40-րդ կմ-ին բախվել են «BMW X5» մակնիշի (վարորդ՝ Հ.Հ., ծնված 1954 թ.) եւ «Volkswagen Golg 5» մակնիշի (վարորդ՝ Դ.Մ., ծնված 1990 թ.) ավտոմեքենաները:
Փրկարարները հոսանքազրկել էին ավտոմեքենաները, Դ.Մ.-ին մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային, ով հոսպիտալացվել էր Հրազդանի ԲԿ: Տուժածի առողջական վիճակը գնահատվել էր ծանր:
Փրկարարները «BMW X5» մակնիշի ավտոմեքենայից դուրս էին բերել վարորդ Հ.Հ.-ին, ուղեւորներ՝ Ն. Հ.-ին (2010 թ.), Ա. Ս.-ին (2008 թ.) եւ Ա.Մ.-ին (1954 թ.), ովքեր հոսպիտալացվել էին Հրազդանի ԲԿ, այնուհետեւ՝ տեղափոխվել Երեւան քաղաքի «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ: Բժիշկները տուժածների առողջական վիճակը գնահատել էին միջին ծանրության:
«Volkswagen Golg5» մակնիշի ավտոմեքենայից փրկարարները դուրս էին բերել Վ.Վ.-ի (1995 թ.) եւ 2 ուղեւորի (Գ.Ն., 1998 թ. եւ Կ.Հ., 1997 թ.) դիերը եւ մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային: