«Fiat Chrysler Automobiles» միջազգային կորպորացիայի մեքենաների պաշտոնական շնորհանդեսը Հայաստանում (ֆոտո)
Հունիսի 28-ին, 29-ին և 30-ին Վերին Անտառային 138/2 հասցեում տեղի ունեցավ «Ֆայն Քարս օֆ Արմենիա» (Fine cars of Armenia) ընկերության ավտոսրահի բացման արարողությունը։ Ի դեմս մի շարք բարձրաստիճան հյուրերի ներկա էին Իտալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան պրն. Վինչենցո Դել Մոնակոն, «Fiat Chrysler Automobiles Group (FCA)»  ընկերության տարածաշրջանի տնօրեն պրն. Ֆաբրիցիո Ֆորեոն և Հայաստանի «Ֆայն Քարս օֆ Արմենիա» գլխավոր գործադիր տնօրեն պրն. Մայքլ Աղիլին։
«Ֆայն Քարս օֆ Արմենիա» ավտոսրահը «Fiat Chrysler Automobiles»  ընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչն է Հայաստանում և հանդիսանում է Կովկասյան տարածաշրջանի ամենամեծ ցուցասրահը, որտեղ միաժամանակ մի քանի բրենդներ են ներկայացված — Jeep, Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional, Chrysler, Dodge և RAM: «Fiat Chrysler Automobiles»  գրուպի կարգախոսն է - դիզայն, կատարողականություն, հարմարավետություն և մատչելիություն։
«Ֆայն Քարս օֆ Արմենիա»  ընկերությունը ներկրելու է միմիայն Եվրո6 ստանդարտի մոդելներ, որոնք CO2 արտանետումների ծավալը հասցնում են նվազագույնի և համապատասխանում են ամերիկյան և եվրոպական անվտանգության ամենաբարձր չափանիշներին։ Ընկերությունը տրամադրելու է բարձրակարգ սպասարկում և հետվաճառքային ծառայություն, որը ներառում է տեխնիկական, էլեկտրական մասերի հետ կապված խնդիրների բազմապիսի լուծումներ ավտոսրահին կից տեղակայված նորոգման կետում։
«Ֆայն Քարս օֆ Արմենիա»   ընկերությունը նաև ստեղծելու է ավտոմոբիլներ ներմուծողների ասոցիացիա` կառավարությանը ներկայացնելու այս ոլորտի համար հույժ կարևոր նշանակություն ունեցող պետական ներմուծման վերաբերյալ նախագծեր։ Այսպիսով ընկերությունը ձգտում է ստանդարտացնելու տրանսպորտային միջոցների ներմուծումը Հայաստանում, պահպանելու անվտանգության միջազգային չափանիշները և պաշտպանելու սպառողների շահերը։
Եվս մեկ առավելություն` ֆինանսական և լիզինգային ծառայությունների մատուցում ավտոսրահի տարածքում: Ֆինանսական ծառայությունները մատուցվելու են մեկ պատուհանի սկզբունքով երկու ժամվա ընթացքում։ Ընկերությունը ֆինանսական ծառայությունների հասանելիությամբ նպատակ է հետապնդում նվազեցնելու Հայաստանում օգտագործված և անվտանգության չափանիշներին չհամապատասխանող մեքենաների առք ու վաճառքը։
Ընկերությունը նաև տրամադրելու է ոստիկանության համար նախատեսված Dodge Charger Pursued մոդելը, որի վառելիքային ծախսը չի գերազանցելու 11.8 լիտրը ամենածախսատար իրավիճակներում։ «Եթե հնարավոր է փրկել կյանքեր, ապա դա է առաջնայինը», նշել է Պրն. Աղիլին, անդրադարձ կատարելով անցյալ տարվա ողբերգական 4 ոստիկանի կյանք խլած ավտովթարին։ «Այս մոդելն ամենաշատն է օգտագործվում ԱՄՆ իրավապահ մարմինների կողմից. այն ունի դիմային և կողային անվտանգության բարձիկներ և մեքենայի վերևի մասում ներկառուցված խաչաձև ձողակառույցներ, որոնք ամենածանր վթարների դեպքում անգամ զգալիորեն բարձրացնում են ուղևորների անվտանգությունը»։
Ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության փաթեթը ուղղված է լինելու Հայաստանում բազմակի սկլերոզի հետազոտությանն ու բուժմանը,  եւ հատուկ կարիքներով անձանց սպասարկող հաստատությունների տեխնիկական վերազինմանը: