Հայտարարագրած գումարը չի հարկվի ՄԻԱՅՆ այն դեպքում, եթե ունենաք նվիրատվության կամ փոխառնության պայմանագրեր․ Նաիրի Սարգսյան
Արդեն երկար ժամանակ է «Հայաստանը ես եմ» նախաձեռնության ղեկավար Նաիրի Սարգսյանը նշում է՝ իշխանությունը մանիպուլացրեց, հայտարարելով, որ մինչև 300,000 դրամ գործարքները հայտարարագրման ենթակա չեն, մարդկանց մոտ միտումնավոր տպավորություն ստեղծելով, թե այդ գործարքները չեն էլ հարկվելու։
Հայտարարագրած գումարը չի հարկվի ՄԻԱՅՆ այն դեպքում, եթե ունենաք նվիրատվության կամ փոխառնության պայմանագրեր։ Մյուս ԲՈԼՈՐ դեպքերում, եթե կա չհիմնավորված բանկային շարժ, այն լինի 20,000, 150,000 թե 500,000 դրամ՝ ենթակա է հարկման։
Տեսանյութի երկրորդ հատվածում խոսում է Ֆինանսների նախարարության Եկամուտների քաղաքականության և վարչարարության մեթոդաբանության վարչության պետ Օրի Ալավերդյանը, ով իր հերթին կանգնած է նման օրինագծերի հետևում։
Նա էլ իր հերթին փորձում է արդարացնել փաշինյանական վարչակարգի` ժողովրդի դեմ կայացրած որոշումները, սակայն ինչպես տեսնում եք՝ դա այնքան էլ չի ստացվում։