Կառավարությունը սխալ կադրային քաղաքականություն է վարում, որովհետև երկրում մարդկային ռեսուրսի ճգնաժամ է. Փաշինյան (տեսանյութ)
7 տարվա մեջ, ով վեր է կենում, առավոտից իրիկուն ասում է, այս կառավարությունը սխալ կադրային քաղաքականություն է վարում: Այս մասին այսօրվա կառավարության նիստում ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Իսկ գիտե՞ք՝ ինչու է սխալ կադրային քաղաքականություն  վարում, որովհետև երկրում մարդկային ռեսուրսի ճգնաժամ է: իսկ գիետք ինչու է ճգնաժամ, որովհետև մի երկրում, որտեղ բնակավայրերի 70 և ավել տոկոսում մանկապարտեզ չկա, որբ որ դպրոցների 70 տոկոսը և ավելին կիսաավերված է՝ ֆիզիկական և բովանդակային առումով, չի կարող այդտեղ լինել կադրային սով»,- նշել է նա:
«Հիմա կասեն` ինչ է, մեր երկրի արգանդը չորացե՞լ է, չէ, չի չորացել, ժողովուրդ ջան. կա՞ն լավ կադրեր, կան, իհարկե, փոքր խմբով, որոնք 1-10 մլն դրամով աշխատում են ՀՀ-ում, ՀՀ-ից դուրս ու չեն գա աշխատեն ՀՀ կառավարությունում, որ ստանան 400,000 դրամ հերիք չի ու ամեն աշխատած կոպեկի հետ էլ մի անեծք տանեն տուն` էլի պարգևավճար, էլի պարգևավճարը տարան»,- ասել է Փաշինյանը: