Այսօր մենք պարտավոր ենք աշխատել այն Հայաստանի համար, որտեղ յուրաքանչյուր աշխատավոր կարող է ազնիվ աշխատանքի շնորհիվ ապահովել իր ապագան․ Մհեր Ավետիսյան
Հիշում եմ, որ Երեւանում Սովետական միության տարիներին կանգնած էր մի հսկա արձան, որը խորհրդանշում էր հենց աշխատանքն ու աշխատավոր հայ ժողովրդին, ցավոք սրտի այդ արձանը հեռացվեց Երրորդ հանրապետության առաջին իսկ տարիներին։
Ես հիմա առաջարկում եմ վերականգնել աշխատավորի արձանը, կարծում եմ` մեզանում պետք է մի սիմվոլ, որը խորհրդանշում է հենց գիտելիքն ու աշխատասիրությունը և հայտնում իմ պատրաստակամությունը ֆինանսավորելու տվյալ նախագիծը եթե այն կստանա պետական աջակցություն։
Մայիսի 1-ը ինձ համար միաժամանակ և՛ աշխատանքի տոն է, և՛ սոցիալական արդարության գաղափարի խորհրդանիշ։ Սոցիալական արդարությունը չի նշանակում բոլորի բացարձակ հավասարություն, այլ հնարավորությունների հասանելիություն, որտեղ՝