Աշխարհի ամենաուժեղ բանակը կարող է ստանալ այնպիսի մի ապտակ, որից հետո այլևս ոտքի չի կանգնի. Խամենեիի արձագանքը ԱՄՆ-ինՉինաստանից Ռուսաստան ուղարկված ծանրոցներում հայտնաբերվել են 30 կգ ռադիոակտիվ ուլունքներԻդրամի, Մեդիամաքսի եւ «Հայորդի» հիմնադրամի նախաձեռնությունը՝ Գիրք նվիրելու տոնին ընդառաջ«Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձըՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերաբացել է Աշտարակ քաղաքի մասնաճյուղը«Հայաստանի լավագույն 100 ուսանողներ» մրցույթի մասին. Գոհար ՂումաշյանԲերքի երաշխավորված մթերում․ Շիրազ ՄանուկյանՊԵԿ-ը կանխել է ՀՀ-ից մաքսային հսկողությունից թաքցված ոսկենման և արծաթանման մետաղներից պատրաստված զարդերի արտահանման փորձըԴեղերի գները պետք է իջնեն, որ մարդիկ ավելի լավ ապրեն․ Ուժեղ Հայաստանում մարդիկ լավ են ապրելուԱյսօրվա ակցիայի առիթը Կաթողիկոսի ելքի նկատմամբ կիրառված արգելանքն է և Եպիսկոպոսաց Մեծ Ժողովի բնականոն կայացման խոչընդոտումը․ «Համահայկական ճակատ» Շարժում«Ցավալի էր, որ տղամարդիկ էին գրում ու բամբասում». Արմինե Պողոսյանն՝ իր անձնական կյանքը քննարկելու մասինԿամ հերքե՛ք, կամ անկեղծ ասե՛ք, որ ինքնիշխան չենք և անգամ մենք ինքներս մեր ՍԴ որոշումները չենք ճանաչում. Էդմոն Մարուքյան«Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն». Բագրատ ՄիկոյանՄոուրինյուն խոստովանել է, թե իրականում ինչու է ժամանակին հեռացել «Ռեալ»-ից Ընթերցեք «Առաջարկ Հայաստանի» կոնցեպտը․ Արման ԱբովյանԿուբայի դեմ ԱՄՆ-ի գործողության անհրաժեշտությունը չկա. Թրամփ Մենուա Սողոմոնյանը Ռուբեն Վարդանյանի դատի մասինTeam Holding-ի պարտատոմսերը ցուցակվեցին Հայաստանի ֆոնդային բորսայում. տեղաբաշխողը՝ Freedom Broker ArmeniaԱՄՆ-ում հոկեյի խաղի ժամանակ հրաձգnւթյnւն է տեղի ունեցել. կա երեք զnհ Սերտել պատմության դասերը՝ ըստ էության այն է, ինչ ես անում եմ անընդհատ և դա պատճառներից մեկն է, որ մենք այսօր զարգացման, ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ ենք. Փաշինյան
Բագրատ Սրբազանը դատապարտել է Նոր Նորքի միջադեպը
«Սրբազան շարժման» առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը դատապարտել է օրերս Նոր Նորքի թաղապետարանում տեղի ունեցած միջադեպը, երբ թաղապետը՝ իր աշխատակիցների և կուսակիցների հետ, դաժան ծեծի էր ենթարկել ակտիվիստ Արթուր Չախոյանին, որից հետո նաև քրեական գործ էր հարուցվել ակտիվիստի դեմ։ Ըստ Բագրատ Սրբազանի, Նոր Նորքի թաղապետարանում տեղի ունեցածը հերթական անգամ ի ցույց է դնում գործող իշխանության իրական դեմքը «Ոհմակով մարդ ծեծելը ո՛չ աստվածային, ո՛չ բնական և ո՛չ էլ նույնիսկ փողոցային կանոնով ընդունելի չէ»,- նշում է Սրբազանն ու հավելում. «Ոհմակով հարձակվել են մարդու վրա, որը զուտ ցույց է տվել խախտումները, առերևույթ չարաշահումները, որոնք հանրային միջոցների մսխման և որոշ մարդկանց գրպանները լցնելու միջոց են։ Սա այսօրվա իշխանության դեմքն է»։
Հիշեցնենք Չախոյանը, և Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Մեսրոպ Մանուկյանը բարձրաձայնել էին կոռուպցիայի պետական միջոցների ակնհայտ մսխման մասին։ Հենց այդ փաստերից խուսափելու համար էլ Նոր Նորքի թաղապետը կազմակերպել և իրականացրել էր հայհոյանքով ուղեկցվող ծեծը։
Ի դեպ, վերջինս այսօր Երևանի քաղաքապետարանում գործակարգավարական խորհրդակցության ժամանակ ներողություն է խնդրել թե՛ հանրությունից և թե՛ Երևանի քաղաքապետից, բայց այդ ներողությունը կարող էր արժանահավատ թվալ, եթե իրեն նման կերպ պահած պաշտոնյան նաև տղամարդկություն ունենար հրաժարվելու իր պաշտոնից։ Թե՛ Տիգրան Տեր Մարգարյանը և թե՛ «Հանրապետություն» կուսակցությունն արդեն իսկ հայտարարել են, որ նա որևէ կերպ հրաժարական չի ներկայացնելու, իսկ կատարվածին աշխարհաքաղաքական ֆանտաստիկ երանգներ էին տվել, ուստի և Բագրատ Գալստանյանի արձանագրումը գործող իշխանությունների որակի կամ դրա իսպառ բացակայության մասին լիովին արդարացված է։