Աշխարհի ամենաուժեղ բանակը կարող է ստանալ այնպիսի մի ապտակ, որից հետո այլևս ոտքի չի կանգնի. Խամենեիի արձագանքը ԱՄՆ-ինՉինաստանից Ռուսաստան ուղարկված ծանրոցներում հայտնաբերվել են 30 կգ ռադիոակտիվ ուլունքներԻդրամի, Մեդիամաքսի եւ «Հայորդի» հիմնադրամի նախաձեռնությունը՝ Գիրք նվիրելու տոնին ընդառաջ«Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձըՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերաբացել է Աշտարակ քաղաքի մասնաճյուղը«Հայաստանի լավագույն 100 ուսանողներ» մրցույթի մասին. Գոհար ՂումաշյանԲերքի երաշխավորված մթերում․ Շիրազ ՄանուկյանՊԵԿ-ը կանխել է ՀՀ-ից մաքսային հսկողությունից թաքցված ոսկենման և արծաթանման մետաղներից պատրաստված զարդերի արտահանման փորձըԴեղերի գները պետք է իջնեն, որ մարդիկ ավելի լավ ապրեն․ Ուժեղ Հայաստանում մարդիկ լավ են ապրելուԱյսօրվա ակցիայի առիթը Կաթողիկոսի ելքի նկատմամբ կիրառված արգելանքն է և Եպիսկոպոսաց Մեծ Ժողովի բնականոն կայացման խոչընդոտումը․ «Համահայկական ճակատ» Շարժում«Ցավալի էր, որ տղամարդիկ էին գրում ու բամբասում». Արմինե Պողոսյանն՝ իր անձնական կյանքը քննարկելու մասինԿամ հերքե՛ք, կամ անկեղծ ասե՛ք, որ ինքնիշխան չենք և անգամ մենք ինքներս մեր ՍԴ որոշումները չենք ճանաչում. Էդմոն Մարուքյան«Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն». Բագրատ ՄիկոյանՄոուրինյուն խոստովանել է, թե իրականում ինչու է ժամանակին հեռացել «Ռեալ»-ից Ընթերցեք «Առաջարկ Հայաստանի» կոնցեպտը․ Արման ԱբովյանԿուբայի դեմ ԱՄՆ-ի գործողության անհրաժեշտությունը չկա. Թրամփ Մենուա Սողոմոնյանը Ռուբեն Վարդանյանի դատի մասինTeam Holding-ի պարտատոմսերը ցուցակվեցին Հայաստանի ֆոնդային բորսայում. տեղաբաշխողը՝ Freedom Broker ArmeniaԱՄՆ-ում հոկեյի խաղի ժամանակ հրաձգnւթյnւն է տեղի ունեցել. կա երեք զnհ Սերտել պատմության դասերը՝ ըստ էության այն է, ինչ ես անում եմ անընդհատ և դա պատճառներից մեկն է, որ մենք այսօր զարգացման, ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ ենք. Փաշինյան
Ինչպե՞ս ծաղրել իմպիչմենտի գործընթացը
Մինչ խորհրդարանական ընդդիմությունը և հասարակական մի շարք գործիչներ փորձում են իմպիչմենտի գործընթաց նախաձեռնել Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ, գործող իշխանություններն էլ որոշել են ծաղրել ընդհանրապես իմպիչմենտի` սահմանադրորեն ամրագրված ինստիտուտը։
«Քաղաքացիական պայմանագրից» խայտառակ կերպով հեռացված, բայց և հանրային գիտակցության մեջ դեռևս նիկոլականի համբավ վայելող Հովիկ Աղազարյանը՝ իր ՄԱՍԿ կուսակցությամբ, նախօրեին հայտարարել է, թե իմպիչմենտի գործընթաց են նախաձեռնում՝ խոստանալով վարչապետի իրենց թեկնածուի անունը տալ մինչև մայիսի 20-ը։ Կուսակցությունը, ըստ տարածված տեղեկությունների, դեռևս վարչապետի թեկնածու չունի, որևէ մեկին էլ առայժմ չեն քննարկել։
Մեր տեղեկություններով, ՄԱՍԿ կուսակցությունը, որտեղ հիմնական որոշող անձինք Հովիկ Աղազարյանն ու նախկին քպական Հակոբ Ասլանյանն են, իրենք էլ չգիտեն, թե ինչ են, ի վերջո ուզում, իսկ այս հայտարարությունն արել են ոչ թե ինքնագլուխ, այլ հենց գործող իշխանությունների հրահանգով։ Ավելին, չի բացառվում, որ գործող իշխանությունները որևէ օդիոզ կերպարի՝ ծաղրածուի հակումներով, առաջադրեն Աղազարյանի կուսակցությունով, ապա և իրենց քարոզչական մեքենայով այնպիսի հեգնախառն աղմուկ բարձրացնեն, որ դրանով վերջնականապես վարկաբեկեն իմպիչմենտի կարևորագույն գործընթացը։
Իհարկե, ընդդիմության կողմից իմպիչմենտ հայտարարելու նախաձեռնությունը լուրջ մտահոգություն է առաջացրել գործող իշխանությունների շարքերում, իսկ դրա դեմն առնելու լավագույն մեթոդը, ըստ Փաշինյանի, ոչ թե բուռն հակազդելն է, այլ ծաղրելը, վարկաբեկելը, փչացնելը։