«Հայկական գործոն»-ի հերթական թողարկումը նվիրված էր մեր երկրի դեմ իրականացվող տեղեկատվական ահաբեկչությանը․ Ավետիք Չալաբյան
Այս շաբաթ մենք եթեր արձակեցինք «Հայկական գործոն»-ի հերթական թողարկումը, որն այս անգամ նվիրված էր մեր երկրի դեմ իրականացվող տեղեկատվական ահաբեկչությանը:
Այս տեղեկատվական ահաբեկչությունը լավ կազմակերպված, լայն ճակատով, մեծ ռեսուրսներով և բազմաթիվ գործիքներով իրականացվող բազմամյա մեթոդիկ արշավ է, որի թիրախում է հայկական ինքնությունն ու հայոց պետականությունը: Ցավոք, թեև նրա շահառուներն օտարներն են, իրականացնողներից շատերն ապրում եմ մեր երկրում, շնչում եմ մեր հետ նույն օդը, վայելում նույն հացն ու ջուրը, սակայն ցինիկաբար աշխատում մեր ազգային շահերի դեմ, առաջ մղելով այդ օտարների հեռահար օրակարգը: Ինչպես պայքարել դրա դեմ, ինչպես կուլ չտալ տեղեկատվական տարբերը խայծերը, ինչպես քննադատական մոտեցում զարգացնել մատուցվող տեղեկատվությանը և միշտ ստուգել փաստերը՝ այս ամենի մասին խոսել ենք այս թողարկման ընթացքում:
Ներկայացնում եմ ձեր ուշադրությանը, շահագրգիռ արձագանքների, և բարձացված թեմայի շուրջ քննարկումը շարունակելու ակնկալիքով: