Աշխարհի ամենաուժեղ բանակը կարող է ստանալ այնպիսի մի ապտակ, որից հետո այլևս ոտքի չի կանգնի. Խամենեիի արձագանքը ԱՄՆ-ինՉինաստանից Ռուսաստան ուղարկված ծանրոցներում հայտնաբերվել են 30 կգ ռադիոակտիվ ուլունքներԻդրամի, Մեդիամաքսի եւ «Հայորդի» հիմնադրամի նախաձեռնությունը՝ Գիրք նվիրելու տոնին ընդառաջ«Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձըՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերաբացել է Աշտարակ քաղաքի մասնաճյուղը«Հայաստանի լավագույն 100 ուսանողներ» մրցույթի մասին. Գոհար ՂումաշյանԲերքի երաշխավորված մթերում․ Շիրազ ՄանուկյանՊԵԿ-ը կանխել է ՀՀ-ից մաքսային հսկողությունից թաքցված ոսկենման և արծաթանման մետաղներից պատրաստված զարդերի արտահանման փորձըԴեղերի գները պետք է իջնեն, որ մարդիկ ավելի լավ ապրեն․ Ուժեղ Հայաստանում մարդիկ լավ են ապրելուԱյսօրվա ակցիայի առիթը Կաթողիկոսի ելքի նկատմամբ կիրառված արգելանքն է և Եպիսկոպոսաց Մեծ Ժողովի բնականոն կայացման խոչընդոտումը․ «Համահայկական ճակատ» Շարժում«Ցավալի էր, որ տղամարդիկ էին գրում ու բամբասում». Արմինե Պողոսյանն՝ իր անձնական կյանքը քննարկելու մասինԿամ հերքե՛ք, կամ անկեղծ ասե՛ք, որ ինքնիշխան չենք և անգամ մենք ինքներս մեր ՍԴ որոշումները չենք ճանաչում. Էդմոն Մարուքյան«Անորակ ասֆալտ անելու պատճառը թող իրենց շվեյցարական բանկերի հաշիվներում փնտրեն». Բագրատ ՄիկոյանՄոուրինյուն խոստովանել է, թե իրականում ինչու է ժամանակին հեռացել «Ռեալ»-ից Ընթերցեք «Առաջարկ Հայաստանի» կոնցեպտը․ Արման ԱբովյանԿուբայի դեմ ԱՄՆ-ի գործողության անհրաժեշտությունը չկա. Թրամփ Մենուա Սողոմոնյանը Ռուբեն Վարդանյանի դատի մասինTeam Holding-ի պարտատոմսերը ցուցակվեցին Հայաստանի ֆոնդային բորսայում. տեղաբաշխողը՝ Freedom Broker ArmeniaԱՄՆ-ում հոկեյի խաղի ժամանակ հրաձգnւթյnւն է տեղի ունեցել. կա երեք զnհ Սերտել պատմության դասերը՝ ըստ էության այն է, ինչ ես անում եմ անընդհատ և դա պատճառներից մեկն է, որ մենք այսօր զարգացման, ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ ենք. Փաշինյան
Եվրամիության թարս ապտակը. Փաշինյանի այցը Մոսկվա աննկատ չի անցել
Լեհաստանում մայիսի 7-ից 8-ը կայացած Եվրամիության արտաքին գործերի նախարարների գագաթնաժողովը հարուցել է նույնիսկ եվրոպական մամուլի զարմանքը, քանի որ հրավիրված երկրների ցանկում բացակայել են Հայաստանը և Վրաստանը։ Թեպետ պաշտոնական Երևանը հայտարարել է իր եվրոպական ինտեգրման ցանկության մասին, համապատասխան օրենք էլ ընդունել, սակայն Հայաստանին չեն հրավիրել մասնակցելու, փոխարենը գագաթաժողովին մասնակցել են անդամակցության թեկնածու և պոտենցիալ թեկնածու երկրներ՝ Ալբանիան, Բոսնիա և Հերցեգովինան, Չեռնոգորիան, Հյուսիսային Մակեդոնիան, Մոլդովան, Սերբիան, Թուրքիան, Ուկրաինան և Կոսովոն։
Եթե Վրաստանի դեպքում հասկանալի է նման մոտեցումը, եվրոպական կառույցները սառեցրել և կասեցրել են բազմաթիվ նախագծեր, Վրաստանի գործող իշխանություններին էլ մեղադրում են հակաեվրոպական կուրս ընդունելու մեջ, ապա Հայաստանի բացակայությունը չափազանց ուշագրավ է դիտարկվում և գրեթե բոլոր եվրոպական փորձագետների կարծիքով պատճառը մեկն է՝ մայիսի 9-ի հաղթանակի շքերթին Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության հաստատումը։
Մեր տեղեկություններով, Հայաստանին մինչ վերջին պահը ցանկացել են հրավիրել, բայց երբ Փաշինյանն Ազգային ժողովում հայտարարեց, որ անպայման մեկնելու է Մոսկվա, ՀՀ ԱԳՆ-ին պարզապես, հայտնել են, որ ցանկություն չունեն տեսնելու նրանց Վարշավայում կայանալիք գագաթնաժողովին, ինչից, իհարկե, Արարատ Միրզոյանը և նրա «կանտորան» չափազանց նեղվել են։
Բանն այն է, որ ԱԳ նախարարը, ինչպես և Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, զգալի ջանքեր են գործադրել Հայաստանի մասնակցությունն ապահովելու համար, բայց Եվրամիությունից հատուկ հիշեցրել են դիվանագիտության ղեկավար Կայա Կալլասի զգուշացումները և դրանից հետո Հայաստանի իշխանությունների քայլը։ Իսկ Փաշինյանի մեկնումը Մոսկվա առանձնապես դրական չի ընկալվել եվրոպական մայրաքաղաքներում, ուստի և բացի արտգործնախարարների գագաթնաժողովին չհրավիրելուց, Երևանիին զգուշացրել են, որ առաջիկայում ևս ավելի կոշտ են արձագանքելու պաշտոնական Երևանի քայլերին, ընդհուպ՝ պաշտոնական մակարդակներով զգուշացնելով, որ կարող են Հայաստանին այլևս թեկնածու չդիտարկել, նաև զրկել խոստացված միջոցներից։