Եթե մեր սերունդը կարողանա իր երեխաներին՝ մեր ապագա սերնդին, գոնե անվտանգ երկիր ու պետություն ժառանգել, ապա այս նոր սերունդը իսկապես կկառուցի մեր երազանքների Հայաստանը․ Մհեր Ավետիսյան
Տարբեր առիթներով շփվելով մեր երիտասարդների ու երեխաների հետ՝ կարող եմ փաստել, որ մենք ունենք իսկապես տաղանդավոր, բազմակողմանի զարգացած և ինքնակրթությամբ զբաղվող նոր սերունդ։ Եվ եթե մեր սերունդը կարողանա իր երեխաներին՝ մեր ապագա սերնդին, գոնե անվտանգ երկիր ու պետություն ժառանգել, ապա վստահ եմ, որ այս նոր սերունդը իսկապես կկառուցի մեր երազանքների Հայաստանը։
Շատ ուրախ եմ և ներքուստ բավարարված, որ որպես ժողովուրդ ունենք այսպիսի արժեքավոր սերունդ։ Հաճախ մենք չափից դուրս ենք քննադատում նոր սերնդին, բայց պետք է հասկանանք, որ կյանքն արմատապես փոխվել է. այն, ինչ իմ հասակակիցներին տարօրինակ է թվում, նոր սերնդի համար արդեն կյանքի իրականություն է։
Եվ մեզ՝ որպես ավագ սերունդ, պետք է ոգեշնչի այն փաստը, որ նոր սերունդը հատուկ ուշադրություն է դարձնում կրթությանը, նրանցից շատերը նաև խորապես կապված են Հայաստանի ու հայրենիքի գաղափարի հետ և իսկապես ուզում են կառուցել ամուր ու բարգավաճ Հայաստան։
Դե ուրեմն, սիրելի երիտասարդնե՛ր, հիշե՛ք.