«ՏԱՎՈՒՇ» հայրենակցական միության 10-րդ համագումարում ընտրված նոր ղեկավար կազմն ու հաստատված կանոնադրութունը պետական գրանցում ստացան
Ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ «ՏԱՎՈՒՇ» հայրենակցական միության 10-րդ համագումարում ընտրված նոր ղեկավար կազմն ու հաստատված կանոնադրութունը պետական գրանցում ստացան:
Կայացավ նոր կազմով Խորհրդի առաջին նիստը՝ նորընտիր նախագահ Ռոմանոս Պետրոսյանի գլխավորությամբ:
Մասնակցում էին նաև Ավագների խորհրդի ղեկավարն ու Վերստուգողը:
«ՏԱՎՈՒՇ» հայրենակցական միության փոխնախագահներ նշանակվեցին Գևորգ Սաղոյանն ու Հայկ Օրդյանը:
Քննարկվեց կազմակերպության առաջիկա գործունեության ռազմավարությունը:
Օրակարգային հարցերից էին Ավագների խորհրդի համալրման կարգը եւ աշխատակարգի մշակումը, ինչպես նաև միջնաժամկետ ու երկարաժամկետ ծրագրերի քննարկումը։
Որոշվեց հունիսի 6-ին և 7-ին անցկացնել Խորհրդի արտագնա նիստ Տավուշի մարզի Բերդի տարածաշրջանում և այցելել մի քանի բնակավայր՝ տեղում ծանոթանալու և գույքագրելու այն խնդիրները, որոնց ուղղությամբ Միությունը կարող է աշխատանքներ տանել՝ համաձայն Կանոնադրության և գործունեության բնույթի։
Այցի ընթացքում նախատեսվում են նաև հանդիպումներ տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների հետ։
Խորհրդի նիստը կայացավ «Տավուշ» հայրենակցական միության նոր կահավորված գրասենյակում, որը գտնվում է Կ. Ուլնեցի 31/3 հասցեում: