Սկսնակ «հեղափոխական» բլոգերը. ինչու է աղմկում վարչապետի նախկին օգնականը
«Հեղափոխական» Նաիրի Սարգսյանը, ով երկար ժամանակ վարչապետի օգնականն էր, սկսել է նախընտրական տարուն բնորոշ ակտիվության ցուցաբերել։
Թե ուղն ու ծուծով Նիկոլ Փաշինյանով հայտնի դարձած Նաիրի Սարգսյանն ինչ քաղաքական հավակնություն կարող է ունենալ, այս պահին դժվար է ասել: Այժմ արդեն, սակայն, իր թիմի հեղափոխական խոստումներն իրագործելու փոխարեն նախկին պետական պաշտոնյայի թիրախում են հայտնվել պետական կառույցները։
Տիկ-Տոկ-ը իր բացահայտումով օրերս գրաված Նաիրի Սարգսյանը քարը քարին չի թողնում քաղաքապետարանին, կառավարությանը, դասեր է տալիս, որոնք բարեխղճության դեպքում իր պաշտոնավարման ժամանակ ինքը պետք է իրագործեր:
Անգամ ակնարկում է, որ պետական կառույցների անգործության պարագայում ինքը ստիպված կլինի անել նրանց գործը: Նա խորհուրդների սխեմա է հղում իր տեսանյութով և սպասում, որ դրանք կատարեն պատկան մարմինները:
Նաիրի Սարգսյանը չի մոռանում նաև դատական իշխանությանը և վստահորեն պնդում է, որ մենք դատարաններ չունենք:
Տեսանյութում հնչածի վերաբերյալ Փաստը դիմեց ԲԴԽ մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանին: Նա նշեց, որ Սարգսյանի բարձրացրած խնդրին առնչվող դատական վերջին նիստը հետաձգվել է կողմերի միջնորդությամբ՝ հաշտության գալու հիմքով։
Խաչատրյանը հորդորեց զուսպ և պատասխանատու գտնվել հանրային խոսքում և անհարկի չթիրախավորել դատարանները:
Մենք նկատեցինք, որ տվյալ դատական նիստը տեղի է ունեցել մայիսի 13-ին, իսկ ահա մայիսի 27-ին տեսանյութում հաշտության մասին որևէ խոսք չի ասում Նաիրի Սարգսյանը:
Թե ինչու չի անդրադառնում այդքան էական փաստին, չենք կարող ենթադրություններ անել, պարզապես կարծում ենք, որ հետևորդների հանդեպ անկեղծությունը շատ կարևոր է, հատկապես` սկսնակ բլոգերների համար: