Իջեւանում ակցիայի մասնակիցներին 200 աշխատատեղի առաջարկ է արվել, բայց մերժել են. Սուրեն Պապիկյան
Իջեւանում երեկ բողոքի ակցիայի մասնակիցներին 200 աշխատատեղի առաջարկ է արվել, բայց մերժել են: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 18-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
«Այս ժամանակահատվածում, երբ ինտենսիվ կերպով տեղի է ունենում ճանապարհաշինարարություն, շինարարները բողոքում են աշխատուժի պակասից: Տավուշի մարզպետը պայմանավորվել է, կարող եմ կոնկրետ ասել «Արարատ ճանշինի» հետ պայմանավորվածություն է եղել ընդունել մարդկանց աշխատանքի: Ընդհանուր, տարբեր տեղերում, ոչ միայն ճանապարհաշինության մեջ մարզպետը 200 աշխատատեղի մասին էր խոսում»,-ասաց նա:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հետաքրքրվեց. «Այսինքն այդ մարդիկ, որ ասում էին՝ մենք մեր հացի փողն ենք աշխատում, 200 հոգի կարող են ընդունվել աշխատանքի՞»:
Ի պատասխան Սուրեն Պապիկյանն ասաց. «Այո, նրանք չեն արձագանքել մարզպետի այս առաջարկին, ասել են՝ մենք ունենք մի պահանջ եւ դա պետք է կատարվի»: