Մասնակցելու ենք ընտրություններին, որ ժողովուրդը իրական այլընտրանք ունենա․ Ավետիք ՉալաբյանԱրարատԲանկն արժանացել է Mastercard-ի «Excellence in Strategic Marketing մրցանակին Ակցիա դատախազության դիմաց՝ ի պաշտպանություն ԿաթողիկոսիՉկա որևէ իրավական պետություն, որտեղ քրեական գործ հարուցվի հաղթանակած գեներալի կամ հոգևոր առաջնորդի նկատմամբ.«Համահայկական ճակատ» շարժման անդամ Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գաՈւմ վարչապետը ասում է «ֆաս», բոլորը գնում են այդ ուղղությամբ․ Նաիրա ԳևորգյանՄենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ Ղազինյան
ՀԷՑ-ը «խլելու օպերացիան» մտավ գործնական փուլ
«Հայաստանի Էլեկտրական Ցանցեր» ընկերությունը, գործարար բարերար Սամվել Կարապետյանից խլելու օպերացիան, անցել է գործնական փուլ։ Կառավարության նիստում երեկ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, թե պետությունը պետք է շատ արագ վերցնի ՀԷՑ ՓԲԸ կառավարումը և հետագա գործընթացները պետականացման և ընկերության կառավարման արդյունավետության ուղղությամբ պետք է արագ և արդյունավետ իրականացնել։
«Իհարկե, հարցը քաղաքական մակարդակով մենք քննարկել ենք»,- ասել է Փաշինյանը, հավելել, թե Ազգային ժողովում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության անունից շրջանառության մեջ է դրվել օրենսդրական նախաձեռնություն, որով կառավարությունը փաստացի մտադիր է վերցնել ՀԷՑ-ի կառավարումն իր ձեռքը։
Ավելին, Փաշինյանը նշում է, որ գործընթացը մի փուլով չի լինելու։ «Տաշիր գրուպի» սեփականատեր Սամվել Կարապետյանի՝ եկեղեցուն պաշտպանող հայտարարությունից ու նրա կալանավորումից անմիջապես հետո Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ՀԷՑ-ը պետականացնելու/ազգայնացնելու են։ Այժմ արդեն Փաշինյանն անցնում է դրա իրագործման գործնական փուլ, ընդ որում, մեր տեղեկություններով, նույնիսկ կառավարությունում շատերը զարմացած և դժգոհ են Փաշինյանի այս գործողություններից՝ հասկանալով, որ դա ծանրագույն հետևանքներ է ունենալու Հայաստանի համար։
Բայց Փաշինյանը քաղաքական հակառակորդներին վնասելու իր մարմաջի մեջ ոչնչի առջև կանգ առնել չի պատրաստվում և գնալու է մինչև վերջ։ «Քաղպայմանագրի» պատգամավորներն էլ նույնիսկ դժգոհություն ունենալու դեպքում միաձայն դակելու են այն, ինչ իրենցից պահանջում է Նիկոլ Փաշինյանը, և սա որևէ կերպ կասկած չի հարուցում։ Իհարկե, Հայաստան պետությունը հետագայում է լուրջ խնդիրներ ունենալու միջազգային արբիտրաժային կամ այլ դատարաններում, եթե ՀԷՑ-ի սեփականատերը որոշի հայց ներկայացնել։ Բայց Նիկոլ Փաշինյանին այսրոպեական արդյունքն է հարկավոր։