Ոմանք ասում էին, որ այս ճանապարհորդությունը կարող է լի լինել վտանգներով, բայց այն անցավ լիակատար անվտանգությամբ․ Իրանի նախագահ
Ոմանք ասում էին, որ այս ճանապարհորդությունը կարող է լի լինել վտանգներով կամ ճանապարհին կարող են խնդիրներ լինել։ Բայց, փառք Աստծո, ինչպես մեր մեկնումն անցավ առանց որևէ խնդրի, այնպես էլ մեր վերադարձը անցավ լիակատար խաղաղությամբ և անվտանգությամբ։
Այս մասին օկուպացված Արցախից Իրան ժամանելուն պես հայտարարել է Իրանի նախագահ Փեզեշքիանը, հաղորդում է Mehr գործակալությունը։
Նա նաև նշել է, որ Էրդողանի հետ հանդիպումն անցել է կառուցողական մթնոլորտում և ներառել է ինչպես տնտեսական հարցեր, այնպես էլ Իսրայելի կողմից ագրեսիայի քննարկում:
Նրա խոսքով՝ Թուրքիայի նախագահը բացահայտ դատապարտել Է Թել Ավիվի գործողությունները, և կողմերը խորհրդակցություններ են անցկացրել հետագա դիվանագիտական քայլերի շուրջ:
Խոսելով Ալիևի հետ հանդիպման մասի ՝ Իրանի ղեկավարը նշել է, որ հանդիպումն անցել է «դրական և բարեկամական մթնոլորտում»: