Կաթողիկոս հանելու և նոր կաթողիկոս նշանակելու իրավունք ունի՞ ՓաշինյանըՄիջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամի հայտարարությունը Մասնակցելու ենք ընտրություններին, որ ժողովուրդը իրական այլընտրանք ունենա․ Ավետիք ՉալաբյանԱրարատԲանկն արժանացել է Mastercard-ի «Excellence in Strategic Marketing մրցանակին Ակցիա դատախազության դիմաց՝ ի պաշտպանություն ԿաթողիկոսիՉկա որևէ իրավական պետություն, որտեղ քրեական գործ հարուցվի հաղթանակած գեներալի կամ հոգևոր առաջնորդի նկատմամբ.«Համահայկական ճակատ» շարժման անդամ Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գաՈւմ վարչապետը ասում է «ֆաս», բոլորը գնում են այդ ուղղությամբ․ Նաիրա ԳևորգյանՄենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան
Փաշինյանն անձամբ է գրոհելո՞ւ Վեհարանը
Ֆեյսբուքյան էջում երեկ արած գրառումից հետո բազմաթիվ փորձագետներ կարծիք հայտնեցին, որ Փաշինյանը պատրաստվում է գրոհել Վեհարանը և անձամբ Վեհարանից հեռացնել Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսին։ «Եթե Կտրիճ Ներսիսյանը Վազգեն Գալստանյանի և Գևորգ Աջապահյանի կալանավորումն ապօրինի է համարում, ուրեմն, կիսում է ռազմական հեղաշրջում անելու, մարդկանց պատերի տակ գյուլլելու, երկրում քաոս ստեղծելու վերը նշված անձանց գաղափարաբանությունն ու պլանները»,- գրել էր Փաշինյանն ու հավելել. «Առավել ևս այս պարագայում Վաղարշապատ խոշորացված համայնքի որևէ տարածք չի կարող իրավապահների գործունեության համար փակ լինել, մանավանդ որ Կտրիճի և մի քանի այլ անձանց շնորհիվ այդ տարածքները փակ չեն շինության համար»։
Սոց ցանցերում և մամուլում անմիջապես վարկածներ շրջանցառվեցին, որ Փաշինյանը պարզապես հրահանգել է իրավապահ մարմիններին ներխուժել Վեհարան։ Այս կարծիքն ավելի ամրապնդվեց արդեն այսօր, երբ Փաշինյանը բառացի հայտարարեց, որ անձամբ է առաջնորդելու Վեհարանի վրա հարձակումը։ «Հիսուս Քրիստոսի նրա վարդապետության հետ Կտրիճ Ներսիսյանի, Վազգեն Գալստանյանի, Գևորգ Աջապահյանի և էլի ոմանց կապի և առնչության իսպառ բացակայությունը բացահայտվեց։ Հիսուս Քրիստոսի տունը, Միածնի իջման վայրը զավթված է հակաքրիստոս, շնաբարո, ապազգային, ապապետական մի խմբակի կողմից և պետք է ազատագրվի։ Ես առաջնորդելո՛ւ եմ այդ ազատագրումը», - նշել է Փաշինյանը։
Հիշեցնենք, վերջին անգամ, երբ գործող իշխանություններն ու իրավապահ համակարգը փորձեցին գրոհել Վեհարանը, հազարավոր հայորդիներ ոտքի կանգնեցին, թույլ չտալով դա անել։ Այժմ Փաշինյանը հասկանում է, որ պետք է խաղալ մինչև վերջ և անձամբ իրականացնել հարձակման օպերացիան, հակառակ պարագայում, դա կարող է դիտարկվել որպես իր թուլությունը, ուստի և իրավապահների, ԱԱԾ-ի գործուն աջակցությամբ Փաշինյանը մտադիր է իր աջակիցների հետ միասին ներխուժել Վեհարան և այդ անելու համար ոչնչի առջև կանգ չի առնի։ Իսկ ի՞նչ պիտի անեն ընդդիմադիրները, արդյոք բավարարվե՞ն միայն զայրացագին ստատուսներ գրելով, թե՞ իսկապես գործուն քայլեր ձեռնարկեն Փաշինյանի հերթական հրեշավոր մտահղացումը կանգնեցնելու նպատակով։