«Իգնայթ» ՍՊԸ-ն միանում է «Ծնվել եմ Արցախում» կրթական ծրագրին
«Ծնվել եմ Արցախում» կրթական ծրագրին միանում է նոր նվիրատու՝ «Իգնայթ» ՍՊԸ-ն։ Ընկերության ֆինանսական աջակցությունը հնարավորություն կտա «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի շահառու երեխաներին շարունակել իրենց մասնագիտական երաժշտական կրթությունը, մասնակցել մշակութային նախաձեռնություններին և զարգացնել իրենց ստեղծագործական ներուժը։
«Մենք խորապես կարևորում ենք այս ծրագրի առաքելությունը։ Արցախցի երիտասարդների կրթությունը, հատկապես այս օրերին, Արցախի մշակութային ժառանգության պահպանման կարևորագույն ուղիներից է։ Ուրախ ենք, որ կարող ենք աջակցել նրանց, ովքեր իրենց տաղանդով և սիրով ներկայացնելու են հայկական մշակույթն ամբողջ աշխարհում», — նշել է «Իգնայթ» ՍՊԸ տնօրեն Վլադիմիր Ծատինյանը։
«Այս ծրագրի յուրաքանչյուր առաջընթաց հնարավոր է դառնում մարդկանց վստահության և աջակցության շնորհիվ։ Երբ նոր գործընկերներ միանում են ծրագրին, դա նշան է մեր երաժիշտների համար, որ իրենց ճանապարհը կարևոր է, իրենց ձայնը՝ լսելի, իսկ իրենց կողքին կանգնած են մարդիկ, ովքեր հավատում են նրանց ապագային։ Մենք խորապես գնահատում ենք «Իգնայթ» ՍՊԸ-ի և պարոն Ծատինյանի վստահությունն ու ծրագրին միանալու պատրաստակամությունը»,- նշել է «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի ղեկավար Յանա Ավանեսյանը։
«Ծնվել եմ Արցախում» ծրագիրն ուղղված է Արցախից տեղահանված երիտասարդ երաժիշտների կրթական և մշակութային զարգացմանը, նպաստելով նրանց մասնագիտական աճին, ինքնության պահպանմանը և միջազգային հարթակներում հայտնվելուն։
Ծրագիրն իրականացվում է «Մենք ենք մեր սարերը» զարգացման գործակալության, «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի Գերմանիայի և Նիդերլանդների տեղական կառույցների, Ամերիկայի հայ ավետարանչական ընկերակցության Հայաստանի մասնաճյուղի, ԴԻԱԼՈԳ կազմակերպության և անհատ բարերարներ՝ Կարո Սարգսյանի և Հայկ Եգանյանի աջակցությամբ։