Կաթողիկոս հանելու և նոր կաթողիկոս նշանակելու իրավունք ունի՞ ՓաշինյանըՄիջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամի հայտարարությունը Մասնակցելու ենք ընտրություններին, որ ժողովուրդը իրական այլընտրանք ունենա․ Ավետիք ՉալաբյանԱրարատԲանկն արժանացել է Mastercard-ի «Excellence in Strategic Marketing մրցանակին Ակցիա դատախազության դիմաց՝ ի պաշտպանություն ԿաթողիկոսիՉկա որևէ իրավական պետություն, որտեղ քրեական գործ հարուցվի հաղթանակած գեներալի կամ հոգևոր առաջնորդի նկատմամբ.«Համահայկական ճակատ» շարժման անդամ Ի՞նչ կասեք Փաշինյանին, եթե ձեր դիմաց դուրս գաՈւմ վարչապետը ասում է «ֆաս», բոլորը գնում են այդ ուղղությամբ․ Նաիրա ԳևորգյանՄենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան
Փաշինյանը վերաբացում է ընդդիմադիրների դեմ հին գործերը
Հայաստանի քննչական կոմիտեն հայտնել է, որ ձերբակալվել է 2020 թվականի նոյեմբերի տասին տեղի ունեցած կառավարության և Ազգային ժողովի վարչական շենքերում և այլ վայրերում զանգվածային անկարգություններին մասնակցած ևս 7 անձ, միջնորդությունները ներկայացվել են դատարան 7 անձի նկատմամբ որպես խափանման միջոց վարչական հսկողություն ընտրելու վերաբերյալ։ Մայիսին էլ Քննչական կոմիտեն հայտնել էր, որ այս դեպքով ձերբակալվել են 9 անձինք։
Զանգվածային անկարգությունների վերաբերյալ հարուցված քրեական գործերով մարդկանց ձերբակալել էին նաև 2020-2021 թթ․-ին, բայց այս գործերով ոչ ոք չէր դատապարտվել, բոլորին ազատ էին արձակել, բայց քրեական գործը առկախել էին։ Այժմ արդեն գրեթե 5 տարի անց Փաշինյանը կրկին վերաբացել է տվել այդ գործը, դրանով նոր բռնաճնշումների ալիք սկսելով ընդդիմության ներկայացուցիչների դեմ։
Եթե 44-օրյա պատերազմից հետո դեռևս դատարանները որոշակի անկախություն պահպանում էին, ինչպես նաև, հաշվի առնելով իրավիճակը և կրած պարտությունը, նաև դիմադրում էին Փաշինյանին, ապա այսօր արդեն կարելի է ասել, որ մեծ մասամբ գործող իշխանություններին հաջողվել է իրենց վերահսկողության տակ գցել դատական համակարգը և պարտադրել իրենց կանոնները։
Շատերին էլ, որոնց դեմ նախկինում չէր հաջողվել քրեական վարույթներ հարուցել, կալանավորել կամ գործերը հասցնել մինչև դատարաններ, այժմ արդեն Փաշինյանը կարծես որևէ խնդիր չի տեսնում։ Ազգային անվտանգության ծառայության քննչականի, հակակոռուպցիոն կոմիտեի և դատախազության մեջ զտումներ իրականացնելով, դրանք համալրել է իր կողմնակիցներով և նոր հարձակման անցել ընդդիմության դեմ։ Եթե նախկինում ընդդիմադիրներին հաջողվում էր որոշակի լծակներ դեռևս պահպանել, ապա այսօր իրենց իսկ մեղքով, գրեթե կորցրել են այդ լծակները և Նիկոլ Փաշինյանին հնարավորություն են տվել առավել լկտիանալ։