Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանում գործարկվեց «ՀայաՔվե»-ի թվով 10-րդ գրասենյակը․ Ավետիք Չալաբյան
Երեքշաբթի երեկոյան մենք գործարկեցինք «ՀայաՔվե» թվով 10-րդ գրասենյակը, այս անգամ Երևանի Արաբկիր վարչական շրջանում: Այն մեր ամենամեծ գրասենյակն է, և բացի տեղի տարածքային կառույցից, ծառայելու է նաև մեր երիտասարդական և կրթական ծրագրերին:
Մեր հանձնառությունն է այսպիսի գրասենյակներ գործարկել մեր երկրի բոլոր համայնքներում, «ՀայաՔվե»-ն մոտ բերելու մեր քաղաքացիներին, և նրա ծառայությունը առավել մատչելի դարձնելու նրանց համար: Յուրաքանչյուր համայնքում, որտեղ կան ակտիվ, ազգակենտրոն և իրավագիտակից քաղաքացիներ, մենք պատրաստ ենք աշխատել նրանց հետ, ստեղծել այսպիսի գրասենյակներ և համատեղ աշխատանքի հնարավորություններ, և միասին հզորացնել ու զարգացնել մեր երկիրն, և նրա բոլոր համայնքները:
Այս պահին էլ մենք շարունակում ենք ինտենսիվ աշխատել նոր գրասենյակներ բացելու ուղղությամբ, մինչ այդ ցանկանում եմ շնորհավորել Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների մեր բոլոր գործընկերներին, որոնք օգտվելու են այս հյուրընկալ գրասենյակի հնարավորությեւններից, և բարի երթ մաղթել իրենց սկսած մեծ ուղում: