Եվրոպան մեզ առաջարկում է ոչ միայն տնտեսական հնարավորություններ, այլև արմատապես փոխել մեր հասարակության բարոյական կողմնորոշումը․ Մհեր Ավետիսյան
Տեսե՛ք, Եվրոպան շարունակում է ճնշումները Վրաստանի վրա և հատկապես շեշտում է, որ Վրաստանը պետք է փոխի իր օրենքները՝ կապված սեռական փոքրամասնությունների, այսպես կոչված ԼԳԲՏ+ համայնքի հետ։ Ավելին, ԵՄ-ն արդեն սպառնացել է չեղարկել Վրաստանի հետ առանց վիզայի ռեժիմը, եթե վերջինս չկատարի այդ պահանջները։ Սա նշանակում է, որ Վրաստանը ստիպված կլինի թույլ տալ սեռական փոքրամասնությունների շքերթներ ու երթեր, ինչպես դա տեղի է ունենում Եվրոպայում։
Հիմա հարցը հետևյալն է. այն հայերը, ովքեր երազում են Եվրոպայի հետ ինտեգրված Հայաստանի մասին, գիտակցո՞ւմ են, որ նույն պայմանները կդրվեն նաև մեր երկրի առջև։ Համաձա՞յն ե՞ք, որ Երևանի կենտրոնում պետք է տեղի ունենան ԼԳԲՏ+ շքերթներ, իսկ մեր երեխաները դրանք տեսնեն։
Միգուցե ժամանակն է հիշել, թե ով է հայը, որն է մեր ինքնությունը, մեր ավանդական արժեքներն ու առաքելությունը։ Եվրոպան մեզ առաջարկում է ոչ միայն տնտեսական հնարավորություններ, այլև արմատապես փոխել մեր հասարակության բարոյական կողմնորոշումը։ Արդյո՞ք պատրաստ ենք դրան։