Շարունակում ենք ստանալ ահազանգեր այն մասին, որ, տարբեր uպառնալիքներով, քաղաքացիներին ստիպում են լրացնել հայտարարագիր. Նաիրի Սարգսյան
Շարունակում ենք ստանալ ահազանգեր այն մասին, որ տարբեր սպառնալիքներով քաղաքացիներին ստիպում են լրացնել հայտարարագիր: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հայաստանը ես եմ» նախաձեռնության ղեկավար Նաիրի Սարգսյանը։
հատկապես՝ համայնքային, ուսումնական, պետական այլ հաստատությունների աշխատակիցներ,
«Հայաստանը Ես եմ» նախաձեռնությունը շարունակում է ստանալ ահազանգեր այն մասին, որ տարբեր սպառնալիքներով քաղաքացիներին ստիպում են լրացնել հայտարարագիր։ Մոլորեցնելով և հոգեբանական ճնշմամբ ներկայացնում են, իբրև թե չլրացնելու դեպքում չեն կարող ստանալ աշխատավարձ, օգտվել եկամտային հարկի վերադարձից և այլն։ Իշխանության կամակատարներն այսկերպ փորձում են իրականություն դարձնել մի օրենք, որը փաստացի տապալված է։ Օրենք, որը վնասում է հենց քաղաքացուն՝ ուղիղ հարվածելով գրպանին։
չվախենա՛ք, չընկրկե՛ք։ Սրանք թուլության և ստորության դրսևորումներ են, որոնցով փորձում են ձեզ ստիպել գործել ձեր իսկ շահերին հակառակ։
Հիշեցնում ենք, որ շարունակում են գործել «Հայաստանը Ես եմ» նախաձեռնության թեժ գծի ԱՆՎՃԱՐ հեռախոսահամարները, որոնցով կարող եք կապ հաստատել մեզ հետ՝ օգնության անհրաժեշտության, սպառնալիքների կամ հայտարարագրման հետ կապված ցանկացած հարցով։