Սամվել Կարապետյանը՝ սպասվող դատական նիստի և «Մեր ձևով» շարժման մասին
Հայաստանյան հասարակական և քաղաքական օրակարգում առաջիկա օրերին առանձնանալու են երկու իրադարձություն, որոնց մասին հայտարարությամբ հանդես է եկել գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանը։
Առաջինը վերաբերում է իր, ինչպես ինքն է բնորոշում, ապօրինի կալանքի վերաբերյալ դատական նիստին, որը կայանալու է վաղը։ Կարապետյանի խոսքով՝ այս նիստը դուրս է միայն անձնական խնդիրների շրջանակից և դառնում է արդարադատության իրական վիճակի ցուցիչ․
«Այս նիստում ընդունվելիք որոշմամբ կհասկանանք՝ գոյություն ունի՞ արդյոք արդարադատություն Հայաստանում։ Դատավորները պատրա՞ստ են արժանապատվորեն կատարել իրենց աշխատանքը, թե՞ փոքրիկ խմբակին դուր գալու համար չեն խորշի հեղինակազրկումից»։
Նա ընդգծել է, որ շատերը գուցե վստահ են արդյունքի կանխատեսելիության մեջ, սակայն ինքը կոչ է անում սպասել և փաստերով գնահատել իրավիճակը։
Երկրորդ կարևոր իրադարձությունը կապված է նոր նախաձեռնության՝ «Մեր ձևով» շարժման պաշտոնական ներկայացման հետ։ Կարապետյանի խոսքով՝ այս նախաձեռնությունը ձևավորվել է հստակ գաղափարների շուրջ և նախատեսում է լայնածավալ ծրագրեր Հայաստանի ապագայի համար։ Այն ներառում է հետևյալ նպատակները․