Ադրբեջանը որպես «համբուրգեր»՝ ճզմված Ռուսաստանի և Իրանի միջև․ Հրայր Կամենդատյան
Հրայր Կամենդատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
Այսօր աշխարհաքաղաքական քարտեզի վրա Ադրբեջանը հայտնվել է իր իսկ ագրեսիվ քաղաքականության արդյունքներով ծուղակում։ Հյուսիսում՝ Ռուսաստանը, որը այլևս չի հանդուրժում Ալիևի արևմտամետ ու թուրքամետ խաղերը։ Հարավում՝ Իրան, որի կարմիր գիծն է Սյունիքի միջանցքը։ Եվ ահա Ալիևը, որը տարիներ շարունակ սպառնում էր ուրիշներին, այսօր ինքը դարձել է ճնշման տակ «համբուրգեր»՝ երկու կայսրությունների մեջտեղում։
Ադրբեջանի լիակատար շրջափակումը այլևս միայն ժամանակի հարց է։ Նավթը չի փրկելու նրան, գազը չի փրկելու․ փակվեն ուղիները դեպի հյուսիս և հարավ, ու Բաքուն մնալու է թուրքերից կախված մենակ։ Իսկ Թուրքիան՝ իր տնտեսական ճգնաժամի մեջ, ի զորու չէ անվերջ կերակրել Ադրբեջանի ախորժակը։
Բայց ահա այստեղ բեմ է բարձրանում Հայաստանի ղեկավար դավաճանական գոյը։ Նա շտապում է փրկօղակ նետել Ալիևին ու թուրքերին՝ առաջարկելով այն, ինչն իրենք չեն կարողանում ստանալ ո՛չ պատերազմով, ո՛չ դիվանագիտությամբ․ միջանցք Հայաստանի սրտով։