Դանիելյան. Հայաստանի իշխանությունները մտահոգված են Կարապետյանի քաղաքական ներուժով
Հայաստանի իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը պատրաստվում է 2026 թվականին նախատեսված խորհրդարանական ընտրություններին, եթե, իհարկե, չփորձի կազմակերպել արտահերթ ընտրություններ։ Երկրում քաղաքական հետապնդումներն ու ձերբակալությունները, որոնց թիվը հասել է աննախադեպ մակարդակի, պետք է դիտարկել այդ համատեքստում, rt.com-ին ասել է «Մայր Հայաստան» շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ Ստեփան Դանիելյանը։
«Սամվել Կարապետյանի ձերբակալությունը նույնպես տեղավորվում է այս տրամաբանության մեջ։ Նա հայտարարել է նոր քաղաքական ուժի ձևավորման սկիզբը և ունի զգալի ֆինանսական ռեսուրսներ, ինչը մտահոգիչ է գործող ռեժիմի համար», - ընդգծել է rt.com-ի զրուցակիցը։
Ինչպես հայտարարվել է օգոստոսի 13-ին, Հայաստանում ձերբակալված Կարապետյանի քաղաքական շարժումը կկոչվի «Իմ ձևով»։ Կազմակերպիչները հայտարարել են, որ շարժման նպատակներն են տնտեսության զարգացումը, բիզնեսի համար հնարավորությունների ստեղծումը և ընտանեկան ու ազգային արժեքների ամրապնդումը, ինչպես նաև Հայաստանի՝ որպես հուսալի գործընկերոջ հեղինակության վերականգնումը։
Հիշեցնենք նաև, որ Կարապետյանը քաղաքական ուժ ստեղծելու ծրագրերի մասին հայտարարել էր դեռևս հուլիսին։