Մարդիկ չտրանսֆորմացվեցին դեղին մամուլի խմբագրից պետական միավորող գործչի. Կարապետյան
«Մեր ձևով» կամավորական շարժումը, որի հիմնադրման մասին հայտարարվեց այսօր տեղի ունեցած միջոցառման ժամանակ  իրականացնելու է գործողություններ 5 ուղղություններ և շարժման մասնակիցները կարող են լինել տարբեր մասնագիտությունների և հայացնքերի տեր մարդիկ։ Այս մասին Սամվել Կարապետյանի նախաձեռնած «Մեր ձևով» շարժման շնորհանդեսին ասաց Սամվել Կարապետյանի եղբորորդին՝ Նարեկ Կարապետյանը։
Նա հավելեց. «Շարժումը ձևավորվել է հստակ գաղափարների շուրջ և մեծ նպատակներ ունի Հայաստանի համար։ Հայաստանի հասարակական և քաղաքական կյանքում մենք հասել ենք մի կետի, երբ մեր ժողովրդի սպասելիքները չեն բավարարվում»։
«Առկա հասարակական և քաղաքական խմբերը կենտրոնանալով իրար հանդեպ ատելություն քարոզելու վրա, մեր ժողովրդի մեջ հակասություններ են սերմանում։ Ինչքան ավելի շատ է ատելությունը, այնքան ավելի անհաջող են գնում մեր գործերը։ Այստեղ կարևոր դեր ունի իշխանության գործեալոճը։ Մարդիկ, ցավոք, չտրանսֆորմացվեցին դեղին մամուլի խմբագրից պետական միավորող գործչի, ինչը մեր հասարակաւոթյունը կողջուներ։
Տարիներ առաջ իշխանության եկած խումբը մեզ կոչում էր հպարտ քաղաքացիներ, մենք էլ ուրախանում էինք։ Այսօր նրանք մեզ համոզում են, որ մեզ ազգը պետք է զիջի և համակերպվի, որ մեր ազգը ձև չունի»,-ասաց Կարապետյանը։