Ինչպե՞ս է փոխվում աշխարհաքաղաքական իրավիճակը աշխարհում․ Մհեր Ավետիսյանը քննարկման նոր ձևաչափ է գործարկել
Այս օրերին աշխարհում տեղի են ունենում լուրջ քաղաքական գործընթացներ։ Դոնալդ Թրամփը, ԱՄՆ նախագահ ընտրվելուց հետո, փորձում է կարգավորել Վաշինգտոնի և Մոսկվայի միջև հարաբերությունները։
«Իմ երկիր, Իմ Հայաստան» հասարակական-քաղաքական շարժման առաջնորդ Մհեր Ավետիսյանը և քաղաքագետ-ամերիկագետ Մալեկ Դուդակովը վերլուծել են այս գործընթացները՝ աշխարհում աշխարհաքաղաքական իրավիճակի փոփոխության վրա դրանց ազդեցության տեսանկյունից:
Քննարկումը տեղի է ունեցել Ավետիսյանի և հայտնի փորձագետների միջև զրույցների նոր ձևաչափի շրջանակներում, որը թույլ կտա ՀՀ քաղաքացիներին պատկերացում կազմել աշխարհում կատարվողի մասին։
Զրուցակիցները քննարկել են ուկրաինական ճգնաժամի կարգավորման համատեքստում հիմնական խնդրահարույց հարցերը, գնահատել են նոր աշխարհակարգի ձևավորման հավանականությունը՝ ԱՄՆ-ի, Ռուսաստանի և Չինաստանի դեմքով հիմնական խաղացողների մասնակցությամբ՝ ապագայում Հնդկաստանի հնարավոր միացումով, ինչպես նաև վերլուծել են իրավիճակը Հայաստանում և ամբողջ Հարավային Կովկասում։