ՀԷՑ-ում պրոֆեսիոնալ կադրերի կրճատումները լուրջ խնդիրների են հանգեցրել․ Դավիթ Ղազինյան
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» (ՀԷՑ) ընկերության նախկին գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Դավիթ Ղազինյանը սեպտեմբերի 15-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է, որ ՀԷՑ-ում մասնագիտական կադրերի հետ կապված լուրջ խնդիրներ են առաջացել։ Նա այս հայտարարությունը արել է՝ մեկնաբանելով ընկերության աշխատակիցների աշխատանքից ազատման հետ կապված իրավիճակը՝ ընկերության ազգայնացումից հետո։
Ղազինյանը կարծում է, որ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի կողմից ՀԷՑ-ի կառավարիչ նշանակված Ռոմանոս Պետրոսյանի հայտարարությունները, թե կոռումպացված պաշտոնյաներ և ընկերությանը մեծ վնաս հասցրած անձինք ազատվել են աշխատանքից, չեն համապատասխանում իրականությանը։
«Ես ընկերության վերջին մարդը չէի և ի՞նչ վնաս եմ ես հասցրել: Խնդրում եմ պարզաբանել», - վրդովվել էր նա։ «Նրանք (իշխանությունները - խմբ.) անասնական վախ են զգում Սամվել Կարապետյանից։ Ժողովրդի մի որոշ հատված կա, որը դեռ վստահում է նրանց։ Եվ նրանք չարաշահում են այդ վստահությունը», - նշել է Ղազինյանը։