Մենք միանշանակ հաղթելու ենք ընտրություններում․ «Ուժեղ Հայաստան»Կարևոր է ունենալ որակյալ մեծամասնություն. մեր ուժը նաև ներքին անկեղծության և մաքրության մեջ է. Դավիթ ՂազինյանԻ տարբերություն հայաստանյան պաշտոնյաների և իրենց երեխաների` Սարգիս Կարապետյանը շրջում է Երևանում առանց թիկնապահների․ Ալեքսանյան ՔՊ ներքին ընտրության արդյունքները շոկի են մատնել խմբակցության պատգամավորներին Սենց բան չեմ տեսել, որ իշխանությունը հայտարարի, թե «3մլն մարդու գրպան են մտել», բայց 7 ամսից ավելի որևէ քրգործ չհարուցվի. գնալու են ՀԷՑ-ը գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Ղազինյան Թոշակառուներին ստիպում են գնալ առևտրային տարածքներ և հետվճար «վաստակել»․ Հրայր Կամենդատյան Ալիևի պատասխանը Վենսին. Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտեցին Գործող իշխանությունները մտադիր են ընտրություններից հետո բարձրացնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը․ «Ուժեղ Հայաստան» Կարգավորող մարմինը նույնիսկ տեղյակ չէր, թե քանի բաժանորդ է հոսանքազրկված եղել Էրեբունու դեպքերի ժամանակ. ՂազինյանԻնքնավար արևային կայանների տեղադրման համակարգը կրկնակի թանկանալու է. Դավիթ ՂազինյանԱսում էին՝ Սամվել Կարապետյանը 5 օր չի դիմանա կալանավայրում, 5 ամսից ավել դիմացավ, վարկանիշը աճում է ՀԷՑ-ը խլվել է եւ գործընթացը քաղաքական է. Դավիթ Ղազինյան ՔՊ-ում տագնապ է հայտարարաված. Արեգնազ ՄանուկյանՀԷՑ-ի կողմից հայցեր են գնացել ՏԿԵՆ-ի դեմ, բայց կառավարիչը հետ է վերցրել դրանք. Դրա իրավունքը չունի. Դավիթ ՂազինյանՀԷՑ-ում երկիշխանություն է, ինչպես «սքեչում» է ասվում՝ մենք ամեն ինչ գիտենք. Դավիթ Ղազինյան Ոչ մի պետություն դեռևս չունի կառուցված մոդուլային ԱԷԿ, որ տեսնես՝ ինչպես է այն աշխատում․ Ղազինյան Հայաստանի մարզերի խոշոր հարկատուները․ Սյունիքի մարզի խոշոր հարկատուն ԶՊՄԿ-ն է Մոդուլային ատոմակայանով էլեկտրաէներգիայի ինքնարժեքը լինելու է 60-80 դրամ, սա շատ թանկ է․ Դավիթ ՂազինյանԳնալու են գերակա շահ ճանաչելու ճանապարհով. Կարապետյանի ռեյտինգի հետևանքով սրվում է իշխանության վարքը. Դավիթ Ղազինյան ՀԾԿՀ նախագահն ընդունեց, որ ՀԷՑ-ի վերցրած վարկերի տոկոսները վճարում է սեփականատերը՝ հիմնավորելով, որ ՀԷՑ-ը խլվել է. Դավիթ Ղազինյան
Հայաստանի պետական պարտքը մինչև 2020 թվականը կնվազի․ Համաշխարհային բանկի կանխատեսումը
Համաշխարհային բանկը հրապարակել է  «Հայաստանի մակրոտնտեսական զարգացումը» հոկտեմբերյան զեկույցի գնահատականները, համաձայն որի՝ Հայաստանում մինչև 2020 թվականը ՀՆԱ նկատմամբ պետական պարտքի հարաբերակցության ցուցանիշը կնվազի՝ հասնելով 55%-ի։ Նշենք, որ 2017թ-ին պետական պարտք/ՀՆԱ ցուցանիշը կազմել է  58.9 տոկոս։ Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը։
«Ֆիսկալ կանոնների պահպանումը, որոնք սահմանափակում են պետական պարտքը ՀՆԱ-ի 60 տոկոսի չափով, կբերեն բյուջետային դեֆեցիտի կրճատման։ Հետևաբար, կանխատեսվում է, որ պետական պարտքը (ներառյալ ԿԲ պարտքը) 2017թ.-ի ՀՆԱ 58.9 տոկոսից նվազելու է՝ 2020թ.-ին հասնելով ՀՆԱ 55 տոկոսի», - նշված է զեկույցում։
Զեկույցի համաձայն՝ զգուշավոր մակրոտնտեսական քաղաքականությունը, ինֆլիացիայի ցածր մակարդակը և առևտրի բարենպաստ պայմանները շարունակում են դրական ազդակներ հաղորդել ՀՀ տնտեսությանը։ Ինֆլիացիան շարունակելու է մնալ ՀՀ ԿԲ-ի սահմանած միջակայքում, մինչդեռ նկատվելու է ընթացիկ հաշվի պակասուրդի աճ՝ ներմուծման հաշվին։
Համաշխարհային Բանկի դիտարկամբ՝ նոր կառավարությունն իրականացնում է նաև զգուշավոր հարկաբյուջետային քաղաքականություն։ 2018թ.-ի առաջին կիսամյակում եկամուտների հավաքագրումը գերակատարվել է՝ շնորհիվ հարկերից խուսափելու դեմ ուղղված ջանքերի։ 2018թ.-ի առաջին կիսամյակում կապիտալ և ընթացիկ ծախսերի ցածր լինելը հանգեցրել է նրան, որ բյուջետային դեֆիցիտ/ՀՆԱ հարաբերակցությունը կազմել է 0.2 տոկոս։ 2018թ.-ի առաջին կիսամյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ ապրանքների արտահանումն  աճել է 20 տոկոսով՝  արտաքին պահանջարկի և մետաղների գների բարձրացման շնորհիվ։ Իսկ ներմուծումն աճել է 33 տոկոսով, որի ⅓ մասը եղել է կապիտալ  ապրանքների հաշվին՝ հիմնականում հանքարդյունաբերական ոլորտում։
Այդուհանդերձ Համաշխարհային Բանկի փորձագետները առանձնացրել են որոշակի ռիսկեր, որոնք կարող են խաթարել երկրի մակրոտնտեսական կայունությունը։ Այդ ռիսկերի շարքին են դասվում քաղաքական անկայուն միջավայրը՝ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններով պայմանավորված։ Նշված ռիսկերից ցանկացածի առկայությունը բացասաբար է ազդելու Հայաստանի կառուցվածքային բարեփոխումների գործընթացի վրա, որոնք էական նշանակություն ունեն տնտեսական աճի ապահովման համար։ Ողջամիտ ժամկետներում շոշափելի արդյունքներ գրանցելու նպատակով ՀԲ-ն դիտարկել է որոշակի առաջնահերթություններ, որոնց թվին են դասվում կոռուպցիայի դեմ պայքարը և  օրենքի գերակայության առկայությունը։