Նորագավիթի մաքսատան աշխատակիցները սպառնում են ազատվե՞լ աշխատանքից
Armdaily.am-ի տեղեկություններով՝ վարչապետի այցից հետո Նորագավիթի ավտոմաքսատանը կրքերը չեն հանդարտվում: Դրոշի գետնին դրված լինելու պատճառով, ինչպես հայտնի է, աշխատանքից ազատվեց շարքային տեսուչը, մաքսատան ղեկավարը: Այսօր էլ վաղ առավոտից մաքսատունը նորմալ չէր աշխատում: Լուրեր էին տարածվել, թե աշխատակիցները գործադուլ են անում, սակայն աշխատակիցները մաքսազերծում չիրականացնելը պատճառաբանել են համակարգչային ծրագրի խափանմամբ: Մեր նկարահանող խումբը քիչ առաջ է վերադարձել մաքսատնից, որտեղ ժամը 14.30-ի դրությամբ մաքսատան հաճախորդներին սպասարկող 13 պատուհաններից 6 -ն էին աշխաում։ Աշխատակիցները դա բացատրեցին ընդմիջման ժամ լինելով։ Մեր աղբյուրները, սակայն, հայտնում են, որ մոտ 30 աշխատակիցներ հայտարարել են, որ աշխատանքից ազատման դիմումներ կգրեն: Իրավիճակը փորձել է շտկել ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Շուշանիկ Ներսիսյանը, ով պատասխանատու է մաքսային ծառայության համար: Սակայն նրան ոչինչ չի հաջողվել, չի բացառվում, որ խնդրին միջամտի ՊԵԿ ղեկավար Դավիթ Անանյանը: ՊԵԿ լրատվական ծառայությունից մեզ փոխանցեցին, որ մաքսատանը որեւէ խնդիր չկա, աշխատակիցներն էլ դիմումներ չեն գրել, աշխատանքը նորմալ ընթանում է: