«Կարենի հետ ծանոթացել եմ 2008 թվականին .«Զվարթնոցում» նոր աշխատող էի, իսկ ինքը երկար ժամանակվա աշխատող»
Երևանի բնակիչ Կարեն Մելիքյանը, որը սեփական երեխաներին պատուհանից ցած է նետել, այնուհետև ինքը նետվել, 2000-ականներին աշխատել է «Զվարթնոց» օդանավակայանում։ Sputnik Արմենիային այս մասին պատմել է օդանավակայանի աշխատակցուհիներից մեկը` չցանկանալով հրապարակել անունը։
Մայիսի 5-ի առավոտյան Երևանում տեղի ունեցած ողբերգությունը հանրության շրջանում մեծ աղմուկ է բարձրացրել։ Քննության նախնական վարկածով` Երևանի բնակիչ Կարեն Մելիքյանը 9-րդ հարկից ցած է նետել իր երկու մանկահասակ երեխաներին` աղջկան և տղային, այնուհետև ինքն էլ նետվել։
«Կարենի հետ ծանոթացել եմ 2008 թվականին։ «Զվարթնոցում» նոր աշխատող էի, իսկ ինքը մինչ այդ արդեն երկար ժամանակ աշխատել էր այնտեղ։ Բարձրահասակ, խարիզմատիկ, միշտ բարեհամբույր և ուշադիր, մի քանի լեզու գիտեր։ Նրան խելացի և ուշիմ էին համարում, նա շատերին էր դուր գալիս»,–պատմում է կինը։
Նրա խոսքով`Կարենը բանիմաց էր և կարող էր ցանկացած թեմայի շուրջ խոսել։ Գիշերային հերթապահության ժամանակ սիրում էր առանձնանալ` երբ ժամանակ էր լինում, և գեղարվեստական գրականություն էր կարդում։
Կինը խոստովանել է, որ Կարենին շատերն էին հավանում, սակայն նրա սիրտն այդ պահին զբաղված էր։ Նա մտերիմ հարաբերությունների մեջ էր duty-free–ի աշխատակցուհիներից մեկի հետ։ Սակայն որոշ ժամանակ անց, Կարենի նախաձեռնությամբ, նրանք բաժանվեցին։ Պատճառն աննշան էր։ Աղջիկը շատ էր նեղվում և հույս ուներ, որ կհաշտվեն, բայց Կարենը սկզբունքային էր։
Ինքնաբավ անձնավորություն էր։ Նրա ընտանիքը երբեք կարիքի մեջ չի եղել։ Աղջիկը հիշում է, որ Կարենը միշտ հիանում էր իր եղբորով, հաճախ էր պատմում նրա մասին և օրինակ բերում։ Մի քանի տարի անց նա ամուսնացավ։