Վարչապետի մոտ քննարկվել է տնտեսական բարեփոխումների աշխատանքների ընթացքը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել ՀՀ նախարարների, պետական գերատեսչությունների ղեկավարների, Երեւանի քաղաքապետի, Կենտրոնական բանկի եւ վարչապետի աշխատակազմի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Խորհրդակցությանը քննարկվել է վարչապետի կողմից` ՀՀ կառավարության փետրվարի 15-ի նիստում տրված հանձնարարականների կատարման ընթացքը: Հանձնարարականները վերաբերում էին տնտեսական հեղափոխությունը խթանող միջոցառումներին: Շահագրգիռ գերատեսչությունների եւ կառույցների ղեկավարները ներկայացրել են ըստ իրենց ոլորտների իրականացվող աշխատանքները, միջանկյալ արդյունքները եւ առաջիկա անելիքները:
Ձեռնարկվող միջոցառումների արդյունավետությունը բարձրացնելու եւ ընդհանրապես տնտեսական հեղափոխությունը հաջողելու համատեքստում վարչապետը կարեւորել է գործընթացների թվայնացումը, ընթացակարգերի հստակ սահմանումը եւ այս ուղղություններով կոնկրետ արդյունքների միտված քայլեր իրականացնելու հանձնարարականներ տվել պատասխանատուներին:
Կառավարության ղեկավարը հանձնարարել է շարունակել միջգերատեսչական համակարգված աշխատանքը եւ պարբերաբար զեկուցել աշխատանքների ընթացքի մասին: