Միակ պետությունները, որոնք բացահայտ կերպով ողջունել և ծափահարել են Կաթողիկոսի դեմ հարուցված քրեական գործը, եղել են Ադրբեջանն ու Թուրքիան․ Արշակ ԿարապետյանՉինաստանում մինչ այսօր մահապատիժը, որպես պատժի միջոց, գոյություն ունի, դրա հետ կապված մի կարևոր դետալ կա․ Արմեն Հովասափյան Արցախն իմ հայրենիքն է, արյուն էինք թափել սուրբ հողի համար րոպե անգամ չվարանելով․ Խաչիկ ԳալստյանԻնչ էին անում ադրբեջանցիներն Ամասիայում ու ինչու են կարոտում այն «Գյումրի 2»-ը արդեն փորձարկվել է և ձախողվել Վաղարշապատում. Էդմոն Մարուքյան Իջեցնելու ենք դեղերի գները եռեսուն տոկոսով. Հրայր ԿամենդատյանՔաղաքականությունը խաղ ու պար չէ, որ ամեն մի խեղկատակ գա ասի՝ բարև ձեզ, ես քաղաքական գործիչ եմ. Էդմոն Մարուքյան Քաղաքական դաշտ ենք գալիս՝ փոխելու խաղի հին կանոնները․ Ավետիք Չալաբյան.«ՀայաՔվե»-ն բանակցում է առողջ ազգային քաղաքական ուժերի հետ․ Ցոլակ ԱկոպյանԱՄՆ- Իրան հակամարտությունը ինչ նոր հավանական վտանգներ է իր մեջ պարունակում․ Կարապետյան Լավ մասնագետները՝ տնտեսության կայունության և աճի հիմքում. ԶՊՄԿ-ի օրինակը Մենք հիշում ենք Ալիևի մատ թափ տալը, իսկ դու գնացել ձեռքն ես սեղմում. Արշակ ԿարապետյանՏնտեսական ծրագիր, որը Հայաստանը կդարձնի ավելի բարեկեցիկ․ միացե՛ք մեզ Կենսաթոշակառուների այսպիսի վիճակը պետության համար ամոթալի է․ Դավիթ ՀակոբյանԹուրքիան խանդավառվել է Փաշինյանի հայտարարություններից Ի՞նչ է Երևանում փնտրելու Մարթա Կոսը Հայաստանում վարելահողերի շուրջ 50%-ը չի մշակվում․ ի՞նչ անել. Տիգրան Դումիկյան ՔՊ-ում այժմ էլ մարզպետների ձայներն են հաշվում Փաշինյանի հակաեկեղեցական արշավը վտանգված է Սփյուռքը պետք է լինի Հայաստանի շարունակությունը և մասնակցի որոշումների ընդունմանը․ Ատոմ Մխիթարյան
Նախարարությունը «Սպայկա»-ին կօժանդակի ֆինանսական խնդիրների պարագայում․ Գեղամ Գևորգյան
«Մենք աշխատում ենք բոլոր արտահանողների հետ և շարունակելու ենք աշխատանքը անխտիր բոլորի հետ»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Գյուղատնտեսության նախարար Գեղամ Գևորգյանը։
««Սպայկա» ընկերությունը հյատարարել է, որ չի շարունակի մթերումը, եթե ունենա ֆինանսական խնդիրներ։ Մենք էլ հայտարարել էնք, որ ֆինանսական խնդիրների դեպքում մենք կօժանդակենք թե՛ «Սպայկա»-ին, թե՛ մնացած բոլոր ընկերություններին, որի համար ունենք հատուկ ծրագիր և համապատասխան ռեսուրսներ։ Այնպես որ, կարծում եմ՝ այդ ֆինանսական խնդիրը պետք է չունենանք»,- ասաց նա։
Անդրադառնալով «Սպայկա»-ի արտահանման ծավալներին՝ գյուղատնտեսության նախարարը նշեց, որ այն կազմում է հայկական պտուղ-բանջարեղենի 20%-ը․ «Դա չի նշանակում, որ ընկերությունը Գյուղատնտեսության  նախարարության գործընկերը չէ և չի նշանակում, թե փնտրում ենք նոր խաղացողներ «Սպայկա»-ի փոխարեն։ Մենք խրախուսում ենք նոր խաղացողների մուտքը այս ոլորտ, բայց ոչ թե մեկի հաշվին, այլ որ դրա կարիքն ունենք։ Խոսքը պետք է գնա շուկայում բացը լրացնելու մասին, որովհետև նոր կազմակերպությունների անհրաժեշտություն ունենք»,- նշեց Գյուղատնտեսության նախարարը։