Միայն ամուր գործակցությամբ է հնարավոր հասնել նրան, որ հասարակ մարդիկ դրական արդյունք զգան իրենց վրա
Ալբինա Կիրակոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի անձնական նախաձեռնությամբ և օժանդակությամբ նախօրեին տեղի ունեցավ «Քաղաքական կուսակցությունները հանուն եվրասիական համագործակցության» խորագրով լայնամասշտաբ միջոցառումը: Միջոցառմանը մասնակցում էին ԵԱՏՄ անդամ 5 երկրների ներկայացուցիչների՝ Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Հայաստանի, ինչպես նաև Սերբիայի, Վիետնամի , Տաջիկստանի պատվիրակությունները:
Բացման խոսքում Ծառուկյանը նշեց. «Շատ կարևոր եմ համարում նմանատիպ միջոցառումների անցկացումը և համագործակցությունը պետությունների միջև: Աշխարհն արագ փոփոխվում է, և մենք պետք է համատեղ ուժերով դիմակայենք արտաքին բազմաթիվ մարտահրավերներին: Ուստի պետք է միավորվենք տնտեսական բազմաթիվ միավորումների մեջ, որպեսզի մեծացնենք շուկաների ծավալները, ապահովենք ապրանքների ու ծառայությունների իրացումը»:
Ծառուկյանը նաև վերահաստատեց Ռուսաստանի Դաշնության ներդրումային համաժողովում այս տարվա փետրվարին իր ներկայացրած առաջարկը: Ըստ որի հատուկ ԵԱՏՄ երկրների համար Հայաստանում ստեղծվի ազատ տնտեսական գոտի: ԲՀԿ նախագահը նաև նշեց, որ ԵԱՏՄ-ն ունի մեծ տնտեսական ներուժ, և միայն ամուր գործակցությամբ է հնարավոր հասնել այնպիսի արդյունքի, որ հասարակ մարդիկ զգան իրենց վրա դրական արդյունքը: