Փաշինյանը խոստացել է պարզել Զինծառայողների ապահովագրման հիմնադրամի հետ կապված իրավիճակը
Ես խոստանում եմ ստուգել, թե ինչու «ստվերից» դուրս գալը եւ 50 հազար աշխատատեղերի հայտնվելը չեն ազդում Զինծառայողների ապահովագրման հիմնադրամին կատարվող վճարումների վրա։ Այս մասին Ազգային ժողովում ապրիլի 17-ին կառավարական ժամին հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ պատասխանելով «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունից պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանի հարցին։ Եղիազարյանը, մասնավորապես, նշել է, որ «թավշյա» հեղափոխությունից մինչեւ 2018թ․ դեկտեմբեր Հիմնադրամին 1000 դրամի ամենամսյա վճարումները աճել են 5 մլն 26 000 դրամով։ «Այսպիսով, «ստվերից» օրենսդրական դաշտ է եկել մոտ 5 000 աշխատող։ Ընդ որում, եւս 6,4 հազար մարդ դիմել է գումարները հետ ստանալու համար»,- պարզաբանել է պատգամավորը՝ հավելելով, որ կա՛մ Փաշինյանին ներկայացրել են ոչ ճիշտ թվեր, կա՛մ այդ մարդիկ չեն վճարում Զինծառայողների ապահովագրման հիմնադրամին։ Ի պատասխան՝ վարչապետը հայտարարել է, որ աշխատատեղերի մասին տեղեկատվությունը չի կարող սխալ լինել, քանի որ այդ թվերը արտացոլված են Պետական եկամուտների կոմիտեի եւ Ազգային վիճակագրական կոմիտեի ցուցանիշներում։ «Այդ նրանք են հրապարակել այդ թվերը»,- ասել է Փաշինյանը։