Արցախցի Իրինան եւ Արամը պսակադրվել են Դադիվանքում (ֆոտո)
Ասկերանից Իրինա Գաբրիելյանն ու ստեփանակերտցի Արամ Բերդյանն այսօր` դեկտեմբերի 27-ին, պսակադրվել են ադրբեջանական վերահսկողության  տակ անցած, սակայն ռուս խաղաղապահների կողմից հսկվող Դադիվանքում: Պսակադրությունից NEWS.am-ին մանրամասներ հայտնեց Արամի ընկերը` Վլադիմիր Գրիգորյանը:
«Արամը պատերազմի առաջին օրվանից մինչեւ վերջին օրը գտնվել է Մարտակերտի շրջանի պաշտպանական ուժերի կազմում, կինը Ասկերանից է, ով պատերազմի ընթացքում ընդգրկված է եղել թիկունքային աշխատանբներում: Իրենք մինչեւ պատերազմը նշանված են եղել եւ մտադիր են եղել սեպտեմբերի վերջին  պսակադրվել, սակայն պատերազմը սկսվեց.. այսօր որոշեցին, որ Դադիվանքում  են պսակադրվելու: Մեկ շաբաթվա ընթացքում որոշակի աշխատանքններ իրականացվեցին ռուս խաղաղապահների  հետ եւ իրականացվեց պսակադրությունը: Ընդհանուր առմամբ 70 հոգի է մասնակցել պսակադրությանը: Հյուրերին ողջ ճանապարհին ուղեկցել են խաղաղապահները, տեղում եղել են խաղաղապահները ոչ մի միջադեպ չի եղել»,- ասաց նա:
Պսակադրությունը տեղի է ունեցել Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ Սրբազանի ձեռամբ, ով նաեւ տարեվերջյան պատարագ է մատուցել: