Միշտ օրինապահ եմ եղել, մեռնեմ օրենքին. Բարսեղ Բեգլարյան
«Ֆլեշ» ընկերության նախագահ, գործարար Բարսեղ Բեգլարյանը պնդում է, թե տեղյակ չէ իրեն առնչվող քրեական նոր գործի հարուցումից: Այսօր՝ ապրիլի 22-ին դատարանում լրագրողների հետ զրույցում Բեգլարյանն ասաց, որ իրեն նոր գործով հարցաննության չեն հրավիրել:
«Ինձ ստիպում եք որևէ բան ասեմ, ես էլ ասում եմ՝ ոչնչից տեղյակ չեմ»,-ասաց նա:
«Ես Աստծո առաջ միշտ մեղավոր եմ, օրենքի առաջ՝ միշտ օրինապահ եմ եղել, մեռնեմ օրենքին»:
Նշենք, որ օրերս Բեգլարյանին առնչվող նոր քրեական գործ է հարուցվել: Ըստ ոստիկանութան՝ քրեական գործը հարուցվել է ՀՀ ՔՕ-ի 322-րդ հոդվածի՝ ինքնիրավչության հատկանիշներով։
Հարցին, տեղյակ է արդյոք՝ ի՞նչ ասել է ինքնիրավչությունը, Բեգլարյանը պատասխանեց՝ ոչ:
Գործարարը չցանկացավ պատասխանել հարցին, թե հեղափոխությունից հետո ինչ փոփոխություններ է նկատել տնտեսության ոլորտում՝ հորդորելով այդ հարցն ուղղել վարչապետին:
Հիշեցնենք, որ «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի նախագահ Բարսեղ Բեգլարյանի վերբերյալ ներկայումս քրեական գործ է քննվում դատարանում: Նրան եւ «Ֆլեշ» ՍՊԸ-ի «Քանաքեռ» բազայի պետ Հրայր Հովսեփյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 322-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված բռնություն գործադրելու սպառնալիքներով ինքնիրավչություն կատարելու համար։ Հրայր Հովսեփյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրություն՝ չհեռանալու մասին, իսկ Բարսեղ Բեգլարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը վերացվել է:
Նշենք, որ ինքնիրավչությունն օրենքով սահմանված կարգի խախտմամբ իր իրական կամ ենթադրյալ իրավունքներն ինքնակամ (ինքնագլուխ) իրականացնելն է, որն էական վնաս է պատճառել անձանց իրավունքներին կամ օրինական շահերին։