Յուրաքանչյուրն իր ձևով է ակտիվություն դրսևորում. Սերժ Սարգսյան
Ես կցանկանայի, որ դուք ունենայիք հստակ քաղաքացիական կեցվածք։ Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 22-ին, ՀՀԿ–ի գրասենյակում կուսակցության նոր անդամներին ողջունելիս ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նա իր խոսքն սկսեց՝ նշելով, որ այժմ նրանց միայն շնորհավորելու է քաղաքական գործընթացներին մասնակցելու իրենց ցանկության համար. «Ես այս պահին ձեզ շատ ասելիք չունեմ, հարկ համարեցի բարձրանալ, շնորհավորել ձեզ ձեր ցանկության համար քաղաքական գործընթացներին մասնակցելու առումով, որովհետև յուրաքանչյուր ոք, որ անդամագրվում է որևէ կուսակցության, նշանակում է՝ պատրաստ լինել ակտիվ մասնակցելու քաղաքական գործընթացներին: Բոլորիդ հաջողություն եմ մաղթում և ցանկանում եմ, որպեսզի այս շենքը, որտեղ հավաքված է Հանրապետականի ղեկավար մարմինը, ձեզ համար մշտապես լինի ցանկալի վայր: Սա շատ կարևոր է»։
Երրորդ նախագահի հարցին՝ արդյոք իրեն հարցեր կա՞ն, երիտասարդ մի աղջիկ արձագանքեց. «Վերադարձեք»:
Ի պատասխան՝ Սերժ Սարգսյանն ասաց, որ այս պահին նրանց շատ ասելիք չունի. «Կունենամ այն ժամանակ, երբ բոլոր դեպքերում մի ընդհանրական խոսք կասեմ ու կպատասխանեմ մեզնով հետաքրքրվող լրատվամիջոցների հարցերին։ Դրանից հետո ցանկացած թեմա հանգիստ կարող ենք քննարկել»։