Ռոբերտ Քոչարյանի ուղերձն այս տարի կրկնակի տխուր է. երկրորդ նախագահի անունից ծաղկեպսակ են դրել Ծիծեռնակաբերդում (ֆոտո)
Այս տարի ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փոխարեն իր աշխատակազմն է այցելել Ծիծեռնակաբերդ եւ նրա անունից ծաղկեպսակ է դրել  Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը։
«Ամեն տարի նախագահն անձամբ և ընտանիքի անդամների հետ այցելել է Ծիծեռնակաբերդ, իսկ երկրում չլինելու դեպքում իր անունից ծաղկեպսակ է դրվել անմեղ զոհերի հիշատակին։ Բայց այս տարի հայտնի պատճառներով չի կարողացել, ուստի դա արել է իր աշխատակազմը, իր անունից նաեւ ծաղկեպսակ է դրվել»,– նշեց նա։
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը գտնվում է կալանքի տակ։ Նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300.1-րդ հոդվածի 1-ին մասով եւ 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով` ՀՀ սահմանադրական կարգը տապալելու եւ առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու մեջ։ Նրա պաշտպանական խումբը, մի խումբ քաղաքական եւ հասարակական գործիչներ պնդում են, որ Քոչարյանի հանդեպ իրականացվում է քաղաքական հետապնդում։