Դանակահարություն Երեւանում. Չարբախի ոստիկանները թարմ հետքերով բացահայտել են դեպքը
Ապրիլի 22-ին Էրեբունի բժշկական կենտրոն տեղափոխվեց դանակահարված մի տղամարդ։ Նոր Արեշում ապրող 37-ամա տղամարդուն Շենգավիթի Օդանավակայան 50 փողոցից հիվանդանոց էր հասցրել շտապօգնության խումբը։ Դանակահարվածն, ըստ բժշկի՝ ի վիճակի չէր բացատրություն տալու։ Ոստիկանության Շենգավիթի բաժնի Չարբախի բաժանմունքի քրեական հետախույզները ձեռնարկած տարաբնույթ միջոցառումների արդյունքում պարզեցին դեպքի հանգամանքները։
Օդանավակայան 50 փողոցում մի քանի հոգու մասնակցությամբ վեճ է եղել, ինչի ընթացքում էլ տղամարդը դանակահարվել է։ Շուտով հայնտի դարձավ կասկածյալի ինքնությունը ահազանգին արագ արձագանքելու եւ դեպքի վայրում իրականցրած գործողությունների շնորիվ Չարբախի ոստիկանները հայտնաբերեցին Ամիրան. Ֆ.-ին ու բերման ենթարկեցին։
Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել դիտավորությամբ առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու հատկանիշներով։ Ամիրան. Ֆ.-ը ձերբակալված է։ Նախաքննությունը շարունակվում է։