Չենք կարող բոլոր զինծառայողների քմահաճույքներին տեղ տալ. Պաշտպանության փոխնախարար
Հունվարից սկսած բանակում զինծառայողներին տալիս ենք բավական բարձր որակի ներքնազգեստ, մեկ ամսվա համար մեկ կոմպլեկտ: Այս մասին, այսօր՝ ապրիլի 27-ին, Վանաձորում Քաղաքացու օրվա առթիվ կազմակերպված միջոցառման ժամանակ նշել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:
«Գաղտնիք բացած չեմ լինի, որ մինչեւ երեւի թե չորս ամիս առաջ տրվում էր շաբաթը մեկ կոմպլեկտ, դրա որակը շատ վատն էր, այսինքն՝ երկու կամ երեք օր լվանալուց հետո այլեւս պիտանի չէր լինում օգտագործման համար: Ինչո՞ւ այսքան մանրամասն գիտեմ, որովհետեւ իմ որդին էլ է հիմա զինվորական ծառայության մեջ գտնվում Արցախում: Հունվարից սկսած տալիս ենք բավական բարձր որակի ներքնազգեստ, մեկ ամսվա համար մեկ կոմպլեկտ, եթե չեմ սխալվում: Բոլոր զորամասերը կահավորված են լվացքի մեքենայով, բայց խնդիր կա զինվորների մոտ՝ չեն ուզում միեւնույն լվացքի մեքենայի մեջ իրենց ներքնաշորը լվանալ»,-ասաց Բալայանը:
Գաբրիել Բալայանը նշեց, որ գուցե կան ծնողներ, որ կարողանում են իրենց ծառայող որդիների համար ամեն շաբաթ նոր ներքնազգեստ ուղարկել. «Կարծում եմ՝ այստեղ իրավագիտակցության խնդիր է, որովհետեւ օրինակ ԱՄՆ-ում հանրային լվացքատներ կան, որտեղից օգտվում են իրար չճանաչող բազմաթիվ մարդիկ»: