Գագիկ Ծառուկյանին անձամբ «Արարատցեմենտ»-ի աշխատակիցներն են խնդրել, որպեսզի իրենց խնդիրը ներկայացվի ԱԺ-ում
Միսակ Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է .
Նոր ձևավորված, բայց այդպես էլ ոչ մի բանով աչքի չընկած ՔՈ կուսակցությունն այսօր հայտարարություն էր տարածել, որով պահանջում են զրկել ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատգամավորական մանդատից: Հայտարարությունը իրականում հիմնազուրկ է և իրենից ոչ մի արժեք չի ներկայացնում, քանզի այն փաստարկները, որոնք բերվում են այդտեղ՝ ԲՀԿ առաջնորդին մանդատից զրկելու համար, իրավական տեսանկյունից առ ոչինչ են: Այսպես՝ անրադառնանք մի քանի կետերի՝ հայտարարության մեջ նշվում է Գագիկի Ծառուկյանի կողմից Արարատցեմենտի խնդրի բարձրաձայնման մասին, նշվում է իբր Ծառուկյանը խնդիրը բարձրաձայնել է իբրև ձեռնարկատեր: Նախ Գագիկ Ծառուկյանին անձամբ Արարատցեմենտի աշխատակիցներն են դիմել,որպեսզի իրենց խնդիրը ներկայացվի ԱԺ ամբիոնից, իսկ Գագիկ Ծառոիկյանը լինելով պատգամավոր հենց այդպես էլ վարվել է: Առնվազն տարօրինակ կլիներ եթե հակառակ կերպ վարվեր և մարդկաց բողոքին ականջալուր չլիներ:
Եվ հետո ճիշտ է Ծառուկյանը իր բիզնեսները հանձնել է հավատարմագրային կառավարման և հանդիսանում է սեփականատեր, սակայն նա անձամբ իրավունք ունի վերահսկելու կապիտալը և այստեղ օրենքի որևէ խախտում կամ շրջանցում չկա:
Այսպիսով` ՔՈ-ի այս հայտարարությունը զուտ ինքնանպատակ է, էջանագին խաղ, ազդեցիկ քաղաքական գորչծի անունը շահարկելու հաշվին սեփական փիառը ապահովելու միջոց: Սակայն ամեն ինչ արված էր բավականին ցածր մակարդակում և փնթի կերպով, ինչը հարիր չէ քաղաքական ուժին: Իր այս քայլով ՔՈ-ն ապացուցեց, որ քաղաքական ուժ դառնալու համար դեռ երկար ճանապարհ պետք է անցնի, սակայն եթե նման ձևով շարունակի դժվար էլ թե հասունանա այդ պահը: