Ըստ օդում կախված լուրերի՝ ամենամեծ կոռուպցիոները Նիկոլ Փաշինյանն է. Արամ Հարությունյան
Կոռուպցիոներին բռնելով զբաղվող Դավիթ Սանասարյանը, պարզվեց, ամենամեծ կոռուպցիոներն է։ Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 29-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Ազգային համաձայնություն» կուսակցության նախագահ Արամ Հարությունյանը։
«Կոռուպցիոներին բռնելով զբաղվող Դավիթ Սանասարյանը, պարզվեց, ամենամեծ կոռուպցիոներն է։ Չնայած՝ ըստ օդում կախված լուրերի՝ ամենամեծ կոռուպցիոները Նիկոլ Փաշինյանն է։ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնվեց պարադոքսալ վիճակում, որովհետեւ եթե ասի` գործը սարքած է, նշանակում է` նոր Հայաստանում գործ են սարքում, հետեւաբար, երեւում է, որ կարելի է գործ սարքել, իսկ եթե սարքված չի, նշանակում է` կա կոռուպցիա, այն էլ համակարգային»,– նշեց նա։
Նա շեշտում է՝ ամենամեծ կոռուպցիան այն էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը իր հետեւից տանում էր մարդկանց, որոնք քաղաքականության հետ կապ չունեն. «Իսկ ամենամեծ կոռուպցիան այն էր, որ Նիկոլ Փաշինյանը իր հետեւից տանում էր մարդկանց, որոնք քաղաքականության հետ կապ չունեն. խմբակցության 88 պատգամավորների 90 տոկոսը կապ չունի քաղաքականության հետ։ Բացի այդ, բոլոր մրցույթներում հաղթում են իրենց մարդիկ»։